VeRe1983

Jak je to se sdílením internetového připojení mobilem s PC?

Mám Doogee X5 s Androidem 5.1, který dle specifikací nepodporuje USB-OTG funkce, přitom má jinde ve specifikacích uvedeno Data transfer: USB/Bluetooth. Rád bych se zeptal, zda je pro nasdílení internetového připojení bezpodmínečně nutné to OTG, anebo nikoliv. Bylo by jistě snazší jet přes wi-fi, ale můj prehistorický modem toto neumožňuje. Pak by mě zajímalo, jaká rychlost bude takového sdíleného připojení vzhledem k rychlosti připojení linky? Mám 8Mbit/s ADSL. Díky.

Upřesním. Ano, chci připojení dostat do mobilu. Využít stávajícího pevného připojení, které jede přes ADSL prostřednictvím modemu Zyxel 660R series, který má vzadu jen kabel z telefonní přípojky, kabel do PC a napájení. Ten modem nemá anténku na wifi, čili se k němu nemůžu píchnout bezdrátově. Viděl jsem video https://youtu­.be/wRPytpV6d4E kde je to popsáno, ovšem naprosto netuším, zda toto umí každý mobil co jede na Androidu, anebo právě musí mít to OTG, které můj mobil nepodporuje. Cokoliv dodatečného či náhradního kupovat nechci, můj dotaz se týkal pouze možného řešení v rámci stávající situace.

Odpovědi
cochee

Já tomu tvému dotazu nerozumím. Ano, máš linku ADSL, a dále: linka je ukončena nějakým starým „modemem,“ který nemá wifi. Proč zmiňuješ slovo „sdílení“ a „PC“, ty chceš dostat internet do mobilu a prostřednictvím něj do PC? (To je sdílení.) Chceš-li prostě mít net v obou zařízeních, musíš vyjít z toho kabelmodemu. Má alespoň dvě LAN zdířky? Pak máš v jedné připojeno kabelem PC a druhá je volná. Kup wifi router, nejlevnější dnes jsou za pár stokorun a zapoj do té volné LANky. (Zde by stačil i jen wifi switch, ale ten už dnes není k vidění, možná nějaký starší kousek z 2. ruky.) Pokud má kabelmodem jen jednu LAN zdířku, je to téměř totéž: jen wifi router zapojíš namísto PC a to PC přepíchneš do routeru, který bývá běžně osazen 4 a více LAN zdířkami. Nemusím pak zdůrazňovat nutnost správné softwarové konfigurace toho routeru, i když v tomto případě by ti asi vše jelo na první dobrou, přesto bys musel alespoň nastavit wifi heslo, ať se k tobě nepřipojují nezvaní klienti ze sousedství.

Po doplnění: Už chápu. Především: to video je naprosto zoufalé. Týpek si připraví kabel se špatným konektorem, načež nemůže nic z toho, co říká, předvést a jen bezcílně šoupe obrazovkama („mělo by to…,“ atd.), namísto aby si sehnal kabel správný a natočil to znova. Kdyby to udělal, zjistil by, že to nefunguje. To, co popisuje, je opačný postup, než potřebuješ ty – ty potřebuješ dostat internet z PC do mobilu, on popisuje, jak dostat internet z mobilu (třeba přes 3G spojení) do PC. To je jedna věc. Druhá: asi to jde, ale ne u všech Windows, teď jsem to delší dobu zkoušel s Vistama a bez úspěchu (ale u Vist to má jít, podle mých informací). Třetí: stačí na to obyčejný kablík, s OTG kablíkem bys to ani nezapojil (OTG kabel má na druhém konci „samici“).