Avatar uživatele
judita

jak je to s vyživovací povinností pro manželku po rozvodu?

Jsem 7 let vdaná, máme 2 děti, manžel podniká, má slušný příjem. Neustále mne podvádí a tak jsem se rozhodla k rozvodu.Jsem na mateřské dovolené(rodi­čovské)s mlad­ším 2,5 letým synem. Starší chodí do školy. Peníze své nemám, nemám úspory. Co je mým právem po rozvodu? Mám právo požadovat obdobné finanční zázemí jaké jsem měla v manželství, pokud ano, tak na jak dlouho? A jak se to právně řeší. Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, anonym před 4531 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Nedokazala bych zit v takovem vztahu. Utrapila bych se.
Pisete , ze mladsimu synovi je 2,5 let. Nez probehne rozvod, budou mu 3 a muzete se vratit, nebo hledat praci a syn jit do skolky.
Neuspela by jste asi s tim , ze delat jit nepujdete , ale chcete si zachovat stejnou zivotni uroven. Na syny budete dostavat vyzivne .
Ted musite zvazit vy sama, co pro vas bude lepsi. Zit s nevernikem , asi uz bez lasky , jen pro penize , nebo se sama postavit a ( uskromnit ) . Jste mlada , mozna potkate i vy noveho partnera a budete opet stastna. Zaroven ale tvrdim , ze maloktera nevera prijde JEN TAK.
Zacala bych nejdrive hledat chyby v sobe …
je to tezke. Ridte se svymi pocity. jak je vam v jeho pritomnosti ? Kdyz jste s nim v jedne mistnosti ? Co k nemu citite ? To vam napovi ze vseho nejvic. Ne my tady. ☹

  • iv-

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Sůwa

Judito, neměla bych takhle radit, ale moc dobře si tenhle krok rozmysli. Máš děti, v bídě nejspíš taky nežijete a co tě čeká po rozvodu? I kdyby právo bylo na tvé straně, bohužel se dá lecos uplatit a zařídit a co bude dál.. Najdeš si dalšího partnera, třeba zas bude mít jiné chyby a hlavně to nebude táta tvých dětí. Exmanžel se může znovu oženit a ty se budeš muset smířit s tím, že se děti stýkají s macechou. Můžeš si najít zlatou střední cestu, ve vztahu zůstat, ale ve volnějším svazku. Můžeš si žít svůj život i bez rozvodu a rozdělení rodiny. Vím moc dobře co píšu, čas mi dal za pravdu

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

O případné vyřivovací povinosti by musel rozhodnout soud. Nelze však v žádném případě počíta s obdobným finančním zázemím jaké jste měla v době manželství.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek