judita

jak je to s vyživovací povinností pro manželku po rozvodu?

Jsem 7 let vdaná, máme 2 děti, manžel podniká, má slušný příjem. Neustále mne podvádí a tak jsem se rozhodla k rozvodu.Jsem na mateřské dovolené(rodi­čovské)s mlad­ším 2,5 letým synem. Starší chodí do školy. Peníze své nemám, nemám úspory. Co je mým právem po rozvodu? Mám právo požadovat obdobné finanční zázemí jaké jsem měla v manželství, pokud ano, tak na jak dlouho? A jak se to právně řeší. Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

Nedokazala bych zit v takovem vztahu. Utrapila bych se.
Pisete , ze mladsimu synovi je 2,5 let. Nez probehne rozvod, budou mu 3 a muzete se vratit, nebo hledat praci a syn jit do skolky.
Neuspela by jste asi s tim , ze delat jit nepujdete , ale chcete si zachovat stejnou zivotni uroven. Na syny budete dostavat vyzivne .
Ted musite zvazit vy sama, co pro vas bude lepsi. Zit s nevernikem , asi uz bez lasky , jen pro penize , nebo se sama postavit a ( uskromnit ) . Jste mlada , mozna potkate i vy noveho partnera a budete opet stastna. Zaroven ale tvrdim , ze maloktera nevera prijde JEN TAK.
Zacala bych nejdrive hledat chyby v sobe …
je to tezke. Ridte se svymi pocity. jak je vam v jeho pritomnosti ? Kdyz jste s nim v jedne mistnosti ? Co k nemu citite ? To vam napovi ze vseho nejvic. Ne my tady. ☹

  • iv-

Další odpovědi
Sůwa

Judito, neměla bych takhle radit, ale moc dobře si tenhle krok rozmysli. Máš děti, v bídě nejspíš taky nežijete a co tě čeká po rozvodu? I kdyby právo bylo na tvé straně, bohužel se dá lecos uplatit a zařídit a co bude dál.. Najdeš si dalšího partnera, třeba zas bude mít jiné chyby a hlavně to nebude táta tvých dětí. Exmanžel se může znovu oženit a ty se budeš muset smířit s tím, že se děti stýkají s macechou. Můžeš si najít zlatou střední cestu, ve vztahu zůstat, ale ve volnějším svazku. Můžeš si žít svůj život i bez rozvodu a rozdělení rodiny. Vím moc dobře co píšu, čas mi dal za pravdu

Drap

O případné vyřivovací povinosti by musel rozhodnout soud. Nelze však v žádném případě počíta s obdobným finančním zázemím jaké jste měla v době manželství.