Kelt

Jak je to s vytvářením účtu u nového zařízení?

Mám jednu emailovou adresu, kterou používám, chodí mi na ní zprávy a pod. Nyní jsem si pořídil tablet a telefon, všude chtějí, abych si vytvořil účet, a musel jsem si vytvořit nový mail, tedy další hesla atd. Nešlo by použít ten můj stávající email na vytvoření těch daných účtů, tak bych měl o všem přehled a ne to, že budu mít sešitek s množství účtů,odpovídajích mailů a hesel? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Dochy

Pokud jsou obě zařízení na androidu, vyžadují účet na gmail.com. Pokud tvá původní adresa je například na seznamu, nestačí to. Všechna androidí zařízení jsou vázána na gmail, se kterým jsou svázány další služby (kontakty, správa aplikací atd…). Dalo by se to možná zařídit i bez něj, ale hrozně by to dřelo.

Ale pro všechna Tvá androidí zařízení Ti stačí jen jeden účet, nemusíš mít pro každé extra. Ale více účtů může mít v některých případech výhody, v některých zas nevýhody… Jeden účet znamená že zpravidla můžeš jednou zakoupenou aplikaci používat na obou zařízeních, kontakty se mezi oběma zařízeními synchronizují apod…

Další odpovědi
Kepler

Svou e-mailovou adresu jsem nemusel měnit, i když používám už třetí zařízení. Zrovna tak přihlašovací heslo. Jinak druhá e-mailová adresa (anonymní, bez uvedení jména) se někdy hodí. Taky mám dvě. Zrovna tak mám sešitek, kam si hesla zapisuju. Pokud je heslo silné (neprůstřelné), není problém. Používám stejné na různé účty.

aliendrone

Dochy má pravdu, u Androidu to jinak nejde, gmail je nutnost. Hele, jedna věc je účet, jiná mail. Účet u Googlu má celkem dost výhod, nejen synchronizace, ale i 15GB cloudového prostoru (zdarma, za větší se platí drobný roční poplatek) nebo třeba platí i pro Youtube (zkrátka přihlásíš s jednou a jsi v pohodě). JAsně má to i druhou hubu, ale tak je to se vším.

Maily ale používej vlastní (můžeš jich mít kolik chceš), doporučuji si držet od sebe adresy pracovní, pro zábavu, na jedno použití atd. Klidně se ti stane, že budeš mít díky tomu třeba desítky mailů a pak je trochu problém se v tom vyznat, takže zde pomůže mailový klient (sám zkontroluje a sosne poštu včetně zmáknutí údržby), takže žádné strachy. :)

anonym

je třeba si uvědomit zásadní věc kterou přehlížíte. Google účet není jen email. Kdyby šlo jen o email pak bych řekl jasně nechte si stávající a nový zbytečně nezakládejte, jenže google účet představuje přístup k obrovskému množství cloudových služeb. Zrovna u ANDROID telefonu například přes google účet zálohujete své fotografie do cloudového úložiště (bezplatně a v libovolném množství, prakticky každý stisk spouště může být zálohován navždy v cloudu mimo váš telefon a současně být snadno z telefonu dostupný, nemluvě o tom že google fotky seskupují automaticky pořízené fotografie podle místa a podle osob/tváří které se na nich vyskytují a tak je mnohem jenodušší je za čas najít), stejně tak se do google účtu zálohují vaše kontakty, kalendář, v rámci google účtu jsou uchovány informace o tom jaké aplikace na google play nebo jakou hudbu na google music jste zakoupil atd atd … S googlem získáváte de fakto i office zdarma (textový editor, tabulkový procesor, prezentace) a všechny dokumenty se ukládají bezpečně na google disk v cloudu. Skutečně tedy ani zdaleka nejde jenom o email a pokud chcete používat svůj telefon naplno pak bych se na vašem místě založení google účtu nebránil, Bez něj to totiž bude telefon jen se zlomkem schopností a to je prostě škoda.

Není nutné si google účet zakládat pro každé zařízení nový, je snad samozřejmé, že jeden účet pak používáte na všech telefonech, všech tabletech které máte nyní nebo které pořídíte v budoucnu.

elkon

Vždy je výhodné mít více mailových adres. Některá z nich může být i anonymní, třeba právě pro různé ptákoviny. Napsat si někam hesla, není žádný problém. Používat jedno heslo je krajně neodpovědné a nebezpečné.

Edison

Je vhodné na tyhle věci mít jednu emailovou adresu. Já používám 4 emailové adresy, každou pro daný oučel. Všechny je pak přeposílám na jednu a tu monitoruju. Spravuji všechny v emailovym klientovi.

Dochy

Bacha, Kelt zatím nedal vědět jaký systém používá. I když Android je nejpravděpodob­nější…