Jak je to s vlivem na zdraví u červeného a bílého vína?

Víno a zdraví

Nejlepší odpověď
Kepler

Červené víno (z modrých hroznů) je bezesporu zdravější:

Víno je zdrojem řady výživových faktorů a ochranných látek. Resveratrol je alkaloid obsažený v zrnkách a slupkách červeného vína a je mu přisuzován léčivý efekt na řadu onemocnění.
Červené víno obsahuje významné množství polyfenolů, které mají antioxidační aktivitu. Právě z tohoto důvodu se o něm hovoří jako o alkoholickém nápoji s nejvýraznějším protektivním účinkem.
Červené víno se mimo jiné vyznačuje antiaterogenním účinkem, tzn., že působí proti vzniku aterosklerózy (kornatění tepen). Dále zvyšuje hodnotu HDL (tzv. hodného) cholesterolu.
https://www.bez­hladoveni.cz/vi­no-a-zdravi/

Další odpovědi
annas

Včera jsem vložil otázku o víně, jsou v ní i některá moudra o víně.

„Platí? Dnešní víno pij dnes, zítřejší žal zítra. Ač je víno králem léků, pij je z malé sklenky, vědomosti z velké.“

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/plati-dnesni-vino-pij-dnes-zitrejsi-zal-zitra-ac-je-vino-kralem-leku-pij-je-z-male-sklenky-vedomosti-z-

Zdravější je červené, protože obsahuje látku, která posiluje zdraví a prodlužuje život. Má mnohem víc ochranných látek než bílé.

Záleží na množství, protože víno obsahuje alkohol.

Osobně bílé víno nemůžu, překyseluje mně žaludek.

Drap

V přiměřeném množství může červené i bílé zdraví prospívat, alespoň někomu. Nejde zevšeobecňovat.

dudu

Lidová moudrost praví, že piješ-li bílé čuráš bílé, zatímco po vypití červeného čuráš bílé, takže všechno zdravé z vínka v tobě zůstává.

Zvidatel

Ty rasisto!