mosoj

Jak je to s velkými písmeny v Angličtině ?

Anglicky neumím a gramatiku již vůbec ne.
Všiml jsem si , že se v Angličtině píše hodně velkých písmen. Jaká jsou pro to pravidla.
Na př. tento název :

Silver Wawe Chrysantemum to Red to Blue With

Jak je to správně a proč ?
Doplňuji:
On to není vlastně název ale popis efektu .

Nejlepší odpověď
WeeBear

(mosoji, omluvte mne, že neodpovídám na vaši otázku.)

SonsyMite: Pokud se bavíš o hovorové angličtině, tak máš možná pravdu (i když ne úplnou), každopádně tady se řeší PSANÍ velkých písmen, nikoli mluva! Někdy si říkám, že asi netrpíš malým sebevědomím, Tvé odpovědi jsou plné sebevědomí, ale žádné moudra v nich nenacházím.

Další odpovědi
quentos

Samíčku, prdlajs, je to úplně jinak.

S názvy to mají daleko jednodušší než my – píší v nich všechna písmena velká kromě předložek a členů. Váš příklad tomu přesně odpovídá – „to“ je předložka.
Doplňuji:
to je sice hezké, ale ani tak nemůžeme v žádném případě říct, že „je to stejné jako v češtině“, to není ani náhodou.

Babe

Nám se ve škole říkalo, že třeba u filmů se velkym píšou i členy.

samicek333

Myslím, že je to stejné jako v češtině – názvy a jména s velkým písmenem, pak taky zkratky jmen jsou velká písmena. Pokud jsou členy (the, a,..) před názvem, ale jsou součástí názvu, píší se taky velkým, jinak normálně malým.

quentos: my se to tak učili

SonsyMite

Ve škole se Angličtina učí přesně ale angličan když mluví tak tam ty slova prostě něak naplácá.

Damiana

Nejlepší je psát velkými tiskacími písmeny…:-)