Kelt

Jak je to s učením se každý den, křivkami zapomínání apod.?

Pokud člověk se učí, například cizí jazyk, tak by se ho měl učit denně. Za 24 hodin si prý pamatuje pouze polovinu toho, co se naučil. Jenomže, když je člověk unavený a ví, že by to byla ztráta času, je lepší, když se učím odpočatý, s radostí, než denně s poznámkou studoval, ale usínal u toho. Máte k tomu nějaké vlastní zkušenosti? Děkuji.

Odpovědi
krevfan

tady to najdeš. http://jakserychle­naucit.cz/jak-se-ucit-10-tipu/

ivzez

Zrovna u těch cizích jazyků vidím denní učení jako nutnost.
Je ale možné volit a střídat různé postupy, metody a činnosti.
V případě únavy bych místo např. učení nové látky dala
přednost opakování, četbě, sledování filmu v původním znění, …