Kelt

Jak je to s ohebností prstů na ruce, lze to vytrénovat?

S rukou hýbeme denně několikrát. Natáhneme prsty, otevřeme dlaň a zavřeme dlaň, schováme prsty do dlaně. Když máme otevřenou dlaň, jsou všechny prsty maximálně natažené, nemohu zvětšit ten úhel. Ale když mám ostatní prsty v pěsti a snažím se dostat například prostředníček, prsteníček nebo balíček do stejného úhlu, tak to nejde. Prst se mi vrací k ruce a když ho chci dostat do potřebné polohy, musím si pomáhat druhou rukou. Možná máte podobné zkušenosti. Dají se prsty rozhýbat, nebo je to fyziologické omezení ? Děkuji.

Odpovědi
Drap

Jde spoustu rozhýbat a nacvičit. Stejně jako všechny ostatní klouby a části v těle. Vezmi si třeba hadí ženy, co vše dokáží se svým tělem. Nejde o nic jiného než tréning a pravidelné cvičení, převážně od útlého mládí.

Kepler

Může jít o nějaké fyziologické postižení. Asi tak před rokem jsem si přivydělával ruční prací, která vyžadovala jemnou motoriku a prsty byly zřejmě přetěžovány, dokonce byli i trochu nateklé. Jejich ohebnost byla asi jako u dřevěného Pinokia. Doktorka mi předepsala Artrilom a bylo po problému.