SINGO

jak je to s daní?

zdarvím, zajímala by mě jedna.
(Příklad: Začnu dneska podnikat a zítra dostanu nějaký kšeft v hodnotě 8000 tis. musím stoho odvést státu nějaké daně? Furt tak různě hledám po internetu vždy najdu se že se daně platí až od nějaké částky…

Nejlepší odpověď
Segi

Pokiaľ ste platca DPH ak ano, práve to DPH.
Pokiaľ nie, tak nič.

Čo sa týká dane s príjmu tak určite nie. Pokiaľ bude len ten jediný. Za tak malý príjem sa daň z prijmu neplatí, pretože po odpočítani výdajov a slevy na poplatníka ste na nule. Ale priznať ich musíte.

Velmi jednoduchý príklad:
Prijem – vydaje=Daňový základ (DZ)
DZ*0,15 = daň
Daň – rozne zľavy (napr. na poplatníka) = výsledná daň, ktorú zaplatíte

Další odpovědi
Hlada

Daň z příjmů platíte po podání přiznání k dani, zpravidla za rok. Vzhledem k uplatnění slevy na poplatníka, která se každým rokem mírně liší, se daň platí od zisku nějakých 165 000 Kč.
Něco jiného je DPH, pokud chcete být plátcem. Tu platíte průběžně a máte nárok na její odpočet na vstupu.

http://www.jak­podnikat.cz/
http://busines­s.center.cz/

mosoj

Začneš podnikat a na konci roku uděláš daňové přiznání.
Sečteš příjmy a výdaje, uplatníš odečitatelné položky na sebe, děti či nějaké úroky ze stavebního spoření ( pokud to ještě platí) a ze zbytku zaplatíš 15 % daň. Pokud máš podnikání jako vedlejší příjem sečítá se to i s příjmem a zálohovou daní v zaměstnání. Vedle toho odvádíš zdravotní a sociální pojištění ( zase je rozdíl jestli se jedná o podnikání na vedlejší či hlavní pracovní poměr).
Výdaje na zdravotní a sociální pojištění ale nejsou daňově uznávány ! nejsou to odečitatelné položky pro danění zisku.

Odečitatelná položka je na tebe 24 840 kč za rok a na dítě 13 404 Kč.

třakže pokud jsi sám platíš daň z částky nad 24 840 Kč. Do zisku 24 840 žádnou daň neplatíš.
Nevím kde kdo vzal částku 165 000 !!!!!

Doplňuji:
DPH je samostatná daň kterou by jsi platil, pokud by jsi byl plátce daně bez ohledu na zisk.