Pospic

Jak je to s 3D filmama v kinech?

Vím, že je to asi hloupá otázka, ale já v kině nebyl už víc jak 9 let a tudíž jsem na 3d ještě nebyl. Jak to probíhá? To u pokladny vyfasuju nějaké plastové brýlky které pak po shlédnutí filmu zase vrátím?

Známý má 3D televizi, u které se používají takové plastové brýlky ale barvy nejsou vůbec ostré a bolela mě z toho po chvíli dívání hlava. To funguje na stejném principu? (2D verzi bohužel nepromítají)

Nejlepší odpověď
Rohlik

v 3D kinech se používá 3D pasivní technologie – z této by člověku být špatně nemělo.
A ano, před vstupem do sálu dostaneš 3D brýle, které jsou většinou umaštěné, takže si je doporučuji vyčistit. Po odchodu ze sálu se vracejí.