tomy smyk

jak je to mozne

nekteri lidi si zapnou comp. a pari ja jsem jeden znich ale porad si rikam jak to v tom pocitaci vubec funguje?
a jak to funguje v televizi? nekteri lide rikaji ze lidstvo neni moc vyspele(jako technologisky) neni vyspele ze se muzu divat na primi zapas v boxu z druheho konce planety nani vyspeli telefon, internet,. Tak se na svet podivje jako ja a hned pochopite o cem tu pisi.
Doplňuji:
jasne, chapu to obcas tu jsou lidi nad jejim chovanim obcas zasnu

Odpovědi
anonym

Bráno z Tvého pohledu tu určitá vyspělost skutečně je (kdeže jsou ale dnes už Japonci, viď?). Potom tu máš ale spoustu oblastí, kde technologická úroveň nijak závratná není. Jsou oblasti, kde jde pokrok dopředu velmi pomalu a jiné, kde jde doslova po skocích.
Nesporně by lidstvo bylo o hodně dále, kdyby šel technický rozvoj ruku v ruce s inteligencí lidstva. No a s tou inteligencí je to v poslední době poněkud bída. Obrazem ilteligence je i slušné chování. Zamysli se jenom nad tímto webem. Máš pocit, že zdejší vztahy a chování některých jedinců jsou v pořádku? Chápeš teď o čem tu píšu já?

anonym

vůbec netuším o čem to mluvíš … vadí ti že nevíš jak funguje počítač uvnitř ? Je to tím že ti lidé co jej umí navhrnout na to opravdu HODNE DLOUHO studovali, je to cely zivot zamereny jen na vylepsovani titernych veci a presto za ten zivot nepoberes tolik znalosti abys i „obycejny pocitac“ dokazal postavit z niceho sam …

tak to proste chodi, nektere pokrocile technologie jsou dnes uz za hranici chapani jednotlivce … jednotlivec jaks takz ovladne jen urcitou dilci cast, ale celek uz je vysledkem soustredene driny stovek a stovek inzenyru ze vsech moznych oboru a firem.

Pokud nekdo rika ze lidstvo neni vubec vyspele, chapu ho … mozna narazi na to ze prave drtiva vetsina lidi by pokrocilou technologii nikdy nedokazala navrhnout, vyrobit ani pochopit jak vubec funguje … a v tom je ta nevyspelost skryta … par talentu totiz dře a potí mozkové závity aby se miliardy ostatních jen mohly vézt a hrát hry 🙂.