dj.david1234

Jak je s podporou v nezaměstnanosti když..?

Jak je to s podporou v nezaměstnanosti když..?
Nevím jak to správně formulovat, tak dám příklad:

Příklad:
Člověk pracoval 12 měsíců.. skončila mu smlouva na dobu určitou a šel zažádat o podporu.. Jelikož má odpracovaný rok má nárok..
Po půl roce si našel práci ale pouze na 5 měsíců..
Po skončení smlouvy šel opět zažádat o podporu..
Má na ní nárok?

Nevadí, že už podporu během těchto dvou let bral?

Nejlepší odpověď
Kura

Ocko to trochu překombinovala. Důležitý z celýho jejího výkladu je to, že musíš mít za posledních 24 měsíců odpracovaných 12 měsíců. Může to být i s přerušením. Přesné znění je zde : http://wiki.ak­tualne.centrum­.cz/finance/pod­pora-v-nezamestnanosti-2013/

Další odpovědi
anonym

Důležité je, kolik má takový člověk let. Pokud není ještě v předdůchodové kategorii a nemá tím pádem nárok na 8 nebo11 měsíců podpory, tak nyní dostane pouze sociální dávky. Kdyby byl již v té vyšší kategorii, tak nástupem do práce by se dávky přerušily a po jejím skončení by v jejich čerpání pokračoval.
Aby takovému zaměstnanci vznikl opět nárok na plnou podporu, tak by musel odpracovat během 2 let 12 měsíců.
Po splnění této podmínky vzniká opět nárok na plnou dobu podpory.
Doplňuji:
Z celého mého výkladu je důležité, že informace se bude lišit podle tvého věku.
Pokud jsi 6 měsíců na ÚP a bereš celou dobu podporu, tak už zřejmě nespadáš do kategorie osob do 50 let. Takže se nabízí otázka, zda máš mezi 50–55, či nad 55 let.
Je to celé o tom, že podpora se nástupem do zaměstnání zastaví (přeruší) a po ukončení 5 měsíční činnosti se znovu přihlásíš a budeš pokračovat v čerpání podpory další dva, nebo dalších 5 měsíců.

Není třeba aby další účastníci komentovali mé odpovědi. Bylo by lépe kdyby byli natolik schopní, aby dokázali psát odpovědi vlastní a aby se podobnými projevy nedopouštěli porušování kodexu.