Avatar uživatele
Themeansar

Jak je rychlý váš počítač?

Když přišel do prodeje Windows 11 tak ti co měli staré a pomalé počítače si nemohli nainstalovat tento nový operační systém, bylo zde sice i možné to řešit Linuxem nebo chytře obejít kontrolní programy při instalaci Windows 11. Často zde byl i problém a aktivací bezpečnostního čipu TPM 2.0 na základní desce. Ti, co měli ještě velmi starý 32 bit počítač mohli na Windows 11 zapomenout. Pokud máte starý počítač tak je nejlepší si z dílů sestavit nový počítač nebo si jej nechat sestavit, pokud si na to netroufáte. Většina lidí si kupuje levné notebooky, kde je nainstalovaný Windows, zde je malá životnost a malý výkon, brzo odejde baterie a musí se v servisu vyměnit. Vyrábí se i malé počítače bez operačního systému a baterie je zde většinou i možnost přišroubování zezadu na monitor, výkon je stejný jako u notebooků akorát je zde menší poruchovost. Já si sestavuji počítače už dvacet let a v počítači mám většinou i grafickou kartu. Procesor většinou běží od 2% do 6% můj procesor je AMD Ryzen 3, socket AM4, 4 fyzická jádra (8 vláken), frekvence 3,6 GHz, vyrovnávací paměť cache 16 MB (L3), 7 nm výrobní proces, TDP 65 W, chladič Wraith Stealth

Zajímavá 0 před 378 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Jiná odpověď

Pro mě dostačující.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Jiná odpověď

Přiměřeně rychlý. Tak jak mi to vyhovuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Jiná odpověď

Rychlost je celkem irrelevantní, linux mi to utáhne, problémy s widlemi mě už od dob widle 8 nezajímají.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Jiná odpověď

Zase 1/2 Letteru o hovně.

Prostě: funguje. Jaký má výkon? Nevím, stejně, jako nevím, jaký má výkon motor mého auta. Teda vím, má takový, aby to auto s reservou rozjel na 65 MPH, víc nepotřebuju. To samé je s počítačem: co má, zvládá, a že tam je Windows 10? Mi to je Wurst: funguje! 🤷‍♀️🙄

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Je průměrný

Mám nainstalovaný Windows 10, měl jsem 8.1. Změna nastala proto, že končila podpora 8.1., jinak bych si ho nechal.

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Schluker

Jiná odpověď

Nvidia GeForce 3050
i7–12700F
16GB DDR4 3200MHz
Rozliseni 3072×1920

Na ntb to celkem staci, ale fakt nevim, k cemu ti to bude…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Jiná odpověď

Mám želvu, neprovokuj.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet