Themeansar

Jak je rychlý váš počítač?

Když přišel do prodeje Windows 11 tak ti co měli staré a pomalé počítače si nemohli nainstalovat tento nový operační systém, bylo zde sice i možné to řešit Linuxem nebo chytře obejít kontrolní programy při instalaci Windows 11. Často zde byl i problém a aktivací bezpečnostního čipu TPM 2.0 na základní desce. Ti, co měli ještě velmi starý 32 bit počítač mohli na Windows 11 zapomenout. Pokud máte starý počítač tak je nejlepší si z dílů sestavit nový počítač nebo si jej nechat sestavit, pokud si na to netroufáte. Většina lidí si kupuje levné notebooky, kde je nainstalovaný Windows, zde je malá životnost a malý výkon, brzo odejde baterie a musí se v servisu vyměnit. Vyrábí se i malé počítače bez operačního systému a baterie je zde většinou i možnost přišroubování zezadu na monitor, výkon je stejný jako u notebooků akorát je zde menší poruchovost. Já si sestavuji počítače už dvacet let a v počítači mám většinou i grafickou kartu. Procesor většinou běží od 2% do 6% můj procesor je AMD Ryzen 3, socket AM4, 4 fyzická jádra (8 vláken), frekvence 3,6 GHz, vyrovnávací paměť cache 16 MB (L3), 7 nm výrobní proces, TDP 65 W, chladič Wraith Stealth

Odpovědi
elkon

Jiná odpověď

Pro mě dostačující.

Drap

Jiná odpověď

Přiměřeně rychlý. Tak jak mi to vyhovuje.

cochee

Jiná odpověď

Rychlost je celkem irrelevantní, linux mi to utáhne, problémy s widlemi mě už od dob widle 8 nezajímají.

Filip84

Jiná odpověď

Zase 1/2 Letteru o hovně.

Prostě: funguje. Jaký má výkon? Nevím, stejně, jako nevím, jaký má výkon motor mého auta. Teda vím, má takový, aby to auto s reservou rozjel na 65 MPH, víc nepotřebuju. To samé je s počítačem: co má, zvládá, a že tam je Windows 10? Mi to je Wurst: funguje! 🤷‍♀️🙄

paul1

Je průměrný

Mám nainstalovaný Windows 10, měl jsem 8.1. Změna nastala proto, že končila podpora 8.1., jinak bych si ho nechal.

Schluker

Jiná odpověď

Nvidia GeForce 3050
i7–12700F
16GB DDR4 3200MHz
Rozliseni 3072×1920

Na ntb to celkem staci, ale fakt nevim, k cemu ti to bude…

zjentek

Jiná odpověď

Mám želvu, neprovokuj.