1jirka22

Je rozdíl v rychlosti u SSHD a SSD?

Byl by v notebooku, na každodenní činnost, Windows, office, internet, někdy nějaká hra…
Co se více vyplatí?
Právě já také s tímhle druhem disku nemám zkušenosti…
V PC mám SSD, ale chtěl jsem slyšet váš názor na SSHD

Odpovědi
Tw!st

Maličký. SSD je disk bez pohybových součástek a tak dokáže narozdíl od normálního HDD výrazně zrychlit běh systému. SSHD je hybridní disk mezi normálním HDD a SSD. Pokud bych to měl vysvětlit hodně laicky tak je to normální HD který má v sobě i trochu paměti (pár MB) které běží na stylu SSD, na nichž mají přednost ty nejdůležitější systémové funkce aby se urychlil běh systému. SSD je tedy nejlepší volba ale SSHD je dostačující. Dnes mi známý dal na opravu počítač který měl SSHD a systém startoval skoro stejně rychle jako můj s SSD

jáára

Kup si SSD a HDD dej místo mechaniky. Já ty SSHD vůbec neznám. nevím, jak to tam funguje, jestli ta elektronická paměť děla swap, nebo celý systém – to asi těžko. Vím že vycházej dráž než běžný disky a nikdo z mého okolí si je nekopil / nepoužívá.