dust8

Jak je původ slova „Jamajka“?

Nejlepší odpověď
annas

"Jamajská historie začíná s migrací indiánů z Jižní Ameriky okolo roku 650. Ti pojmenovali zemi „Xaymaca“, což znamená země dřeva a vody -
(slovo pochází z indiánského Xaymaca).

Jamajka měla nejprve postavení kolonie španělské, v polovině 17. století pak britské. Život zde byl ale spíše než vládami koloniálních mocností diktován realitou spojenou s pirátskými útoky nebo vzpourami místních obyvatel. Temnou kapitolu v historii Jamajky tvoří i období intenzivního importu otroků, jejichž potomci dnes tvoří základ místní populace. Jamajka má mnoho symbolů, rum pojmenovaný po bukanýrovi, který zde měl základnu – Captain Morgan – nebo reagge jsou jedněmi z nich. Tím dalším je pak malý kolibřík, ptáče – lékař."

Více v odkazu

http://www.exo­tickapriroda.cz/blog/clan­ky/ptace-lekar-narodni-symbol-jamajky

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Jamajka

Další odpovědi
Lukas27

Jak bylo řečeno. Původní název od indiánů než Jamaicu kolonizovali španělé byl “Xamayca in Arakwan”, což znamená “země dřeva a vody”.