Jak je možné, že špatně zapojený router funguje?

Máme doma zapojený router od našeho poskytovatele, který u nás byl (sám ho nastavoval). WiFi funguje, ale docela často mi na počítači padá internet, ale na ostatních zařízeních je to v pořádku, až na jeden iPhone, který na tu WiFi nejede vůbec. Jak se tak teď dívám podle návodu moc dobře zapojený není. Kabel s internetem od poskytovatele má být v modrém portu, ale je v oranžovém. Internet mám přes anténu od místního poskytovatele (PoE mám také). Myslíte, že když router přepojím podle návodu a přeinstaluji podle návodu, mohli by se problémy odstranit?
Router: TP-LINK (TL-WR841N)

Nejlepší odpověď
dubraro

Je možné, že funkci routeru plní již anténa a router pak funguje jen jako switch. Problémy s WiFi s tím nemají nic společného.

Další odpovědi
elkon

Podívej se, jestli máš na routeru zapnuté obě frekvence (2,4G i 5G).