Kepler

Jak je možné, že se do silničního provozu připouštějí i velmi hlučné motorky?

Copak na to neexistuje nějaká technická norma? Kolikrát projede kolem blbá 750 dvouválec do V nebo terénní kozí dech vysokootáčkový dvoutakt a je mnohonásobně hlučnější než 30titunový kamión o 6ti nápravách. Přitom to není technický problém, jsou i motorky hlukem srovnatelné s osobními auty.

https://pixaba­y.com/photos/bi­ker-skeleton-creepy-weird-2548762/

Nejlepší odpověď
cukrar

Vždy se našlo několik jedinců, co si motorky upravili, aby více rámusily.
Schválené to není.

Další odpovědi
dubraro

To může mít několik důvodů.
1/ Motocykl byl původně tichý a jako takový homologován, ale jeho majitel jej nepovoleným způsobem upravil.
2/ Měření hluku se provádí za určitých podmínek, např. při určitých otáčkách motoru. Výfuk motocyklu může být vyladěný tak, že např. při nízkých otáčkách hlasitě bublá, ale při vyšších se ztiší a splní hlukový limit.
3/ Mohou existovat určité kategorie motocyklů, které mají povolenu větší hlučnost. U aut to tak je, myslím že auta s výkonem motoru nad určitou hranici a zároveň s méně než čtyřmi sedadly se považují za sportovní a mohou hlučet víc. Také veteráni.

aliendrone

Komické na tom je, že obvykle lze tuto nadměrnou hlasitost přičíst speciální úpravě, jejíž JEDINÝM důvodem je právě ta zvýšená hlasitost. (zvláště v dnešní době, kdy jsou běžná turba, katalyzátory, filtry pevných částic apod. požírače výkonu)
A to dokonce i za cenu SNÍŽENÍ výkonnostních parametrů mašiny. Zkrátka jde o to upozornit na „hele, mám motorku“. :)

A jak je to možné? Netuším, ale předpokládám, že benga se raději věnují vyšetřování té nejbestiálnější a nejbrutálnější kriminality jako např. že máš nasazeny kontaktní čočky, zatímco v řidičáku máš vystaveno brýle. Motorka by jim stejně ujela a lepší vrabec v hrsti, tak co. ;) :D :D

Kryšpín

Policejní president nezakoupil kalibrované přenosné hlukoměry a vrchnost to nezačlenila do zákonu.