bolak

Jak je možné že je člověk takřka symetrický?

A až mi odpovíte, tak ještě podotázka, proč je symetrický jen takřka a né zcela?

Odpovědi
mosoj

Není !
Na př. přísně symetrická tvář je nepřirozená a nehezká.

anonym

Protože se tak vyvinul – většina živočichů je na tom podobně.
A proč ne zcela? – nobody is perfect.

huxa

Neb se tak snadněji pohybuje (kdybys měl napravo více rukou, musel bys mít silnější nohu a pohyb by byl daleko náročnější). Z logického hlediska by nešlo mít ani srdce přesně uprostřed, ostatní deformace jsou už vážně deformace.

Hamon

Jestli nezačnu cvičit, budu asi metrický :(

led

To je len vonkajšie zdanie,
Obal je takmer symetrický:
vpravo i vľavo od zvislej osi (párové orgány) oko, ucho, ruka noha.
Ale obsah,
vnútorné rozloženie už je asymetrické.
Ak by sme v strede tela viedli vodorovnú os, tak ľudské telo je úplne asymetrické.
Prečo? (pro slepičí kvoč) Pretože vývoj ľudského tela, tak isto, ako aj iných živočíchov viedol k asymetrii organizmu.
Každý človek má individuálne parametre…

Kelt

Symetrie znamená, že se jedna část shoduje s druhou částí a to podle bodu, roviny nebo při otočení o určitý úhel kolem osy. Ruce, nohy jsou symetrické podle vertikální osy, roviny, obličej je asymetrický, levá strana není totožná jako zrcadlová pravá strana. Tedy v určitém smyslu je to taková vyrovnanost, rovnováha, ale dokonalá symetrie je pouze u koule . Někde je ta symetrie trochu porušena, ale i to má svůj účel. Podívej se na zlatý řez, číslo fí, které se vyskytuje v přírodě i umění více než dokonalá symetrie. Nebo si najdi fotku modelky se symetrickým účesem, stejnými tvářemi a pak tutéž fotku, ale s malou pihou na jedné tváři, vlasy učesané na jednu stranu. co se ti líbí více? I když to nemusí platit pro všechny.

Krakis

Už jsi někdy viděl přesně symetrická ňadra? Tak to byly stoprocentně silikony.....

bolak

mosoj: no právě, to je to „takřka“