Lgee

Jak je možná takova cena?

Máme ve měste každou středu farmářské trhy, cena rajčat 10 Kč za kilo, okurka za 5,– jak je to možné? V krámě stoji kilo rajčat 50,– samozřejmě je to z první ruku tak to bude logicky levnějsi ale 5× levnejsi? Jak je to možné?

Nejlepší odpověď
Dochy

Jeden z rozdílů je, že v krámě si to kilo rajčat koupíš kdykoli (skoro) Otázka je jestli budou chutnat jako rajčata.
Na trhu si ty rajčata koupíš jen v době, kdy farmářovi dozrávají.

A když jich má farmář opravdu moc, tak je radši prodá skoro zadarmo, než aby musel shnilá někde likvidovat.

Další odpovědi
Drap

Může být rozdíl i deseti a více násobný. Záleží kde a za kolik koupí, a jak potřebuje velký zisk.

plebs

Řádí neviditelná ruka trhu

elkon

Protože máme tržní ceny.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.