Kelt

Jak hraje levák na kytaru? Je v tomto rozdíl mezi levákem a pravákem?

Viděl jsem klip Beatles a Paul McCartney hraje levou rukou. Takových hudebníků je více. Drží tu kytaru opačně než pravák. To má taky obrácené struny a hraje vlastně zrcadlově než pravák? Jsou akordy pro praváka a leváka stejné, nebo jsou zrcadlově symetrické? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Ušel ventil

Struny má můj levák obráceně oproti pravákovi, viz 5 foto a pak čas 2.25,
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ajAwuN1CXzQ

Další odpovědi
xxx3

To záleží na něm, jak se to naučí. Na některých nástrojích to otočit jde (kytara, bicí) na některých nejde (klavír).

dejavu

Jsem levačka a hraju na kytaru stejně jako praváci. Dcera to samé a za celou dobu, co hraju, jsem zažila pouze jednu levačku, která si zrcadlově obracela struny. Ostatní hrají stejně jako já, tedy jako praváci.