nyjono

Jak hodně vadí nebo nevadí stromku fixace pomocí popruhů?

Viz foto.
Je lepší je po nějaké době ( jak dlouhé?) odstranit nebo nechat?
Neškrtí kmen?

Nejlepší odpověď
dust8

Můžeš doplnit proč ten strom potřebuje fixaci? My máme starší rozrostlovou švestku které určité větve podpírame kusem dřeva a příjde mi to tedy nejvhodnější, protože si myslím, že to snad nijak strom neškrtí.

Další odpovědi
elkon

V tomto stavu už je fixace zbytečná. Fixují se mladé stromy při výsadbě. Buď ke kůlu, nebo takto.

nyjono

Takže pokud popruhy odříznu z vlastní iniciativy, teoreticky my mi neměl nikdo vynadat, pokud je tetnto stromek už slušně vzrostlý.

nyjono

Dust8, také žiju v domnění, že je to potřeba pouze u mladých stromků.
Z jakého důvodu není fixace odstraněna se můžu jen domýšlet a přesně to ví snad jen zadavatel nebo zhotovitel.

Vinpe

Fixují se stromky povysadbě. Popruhy snad neškrtí, bylo by to vidět pod nimi, jestli se nezařezávájí do kůry po delším čase. Pak je potřeba popruhy odstranit.