Avatar uživatele
nyjono

Jak hodně náročné na odběr dat je sledování televizního programu po internetu?

Žere to data víc nebo míň nebo přibližně stejně jako stahování?
Dík.

Zajímavá 0 před 1641 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Podle datového toku. Ten může být velmi rozdílný, dokonce proměnlivý podle aktuálního stavu linek.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Mám internetovou TV a změřenou rychlost internetu obvykle 20 – 40 Mb/s, která bohatě stačí i na sledování HD vysílání. Někdy rychlost poklesne i na 10 Mb/s a furt to šlape.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

Podle routeru se dá zjistit, kolik dat třeba protočíte za měsíc. Každopádně já osobně sleduji výhradně přes PC a internet. Můžu se dívat na co chci a kdy chci. Každopádně když vypadne internet, tak pak se mohu spolehnout jen na přenosný HDD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Priblizně stejně nebo spíš menší ve prospěch streamování. Protoze jediný rozdíl ve stahování a streamování audiovizuálního záznamu je v tom že při streamování se stažena data okamžitě předávají přehrávači a zobrazují. Jinak se ale používají obvykle stejně vyspělé kodeky (u videa typicky h.264 nebo h.265). Datový tok je pak převážně dán rozlišením a právě výše popsaným kodekem a jeho efektivitou – novější kodeky jako h.265 nebo av-1 jsou efektivnější než nějaký zastaralý mpeg2 z DVD kotouče nebo DivX/Xvid a televizní stanice se snaží velmi šetřit datovou náročnost takže zpravidla používají tu aktuálně nejvyspělejší kodeky, často novější než jaké používají piráti kteří se kvůli kompatibilitě obvykle drží o jeden krok zpět)

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Sledování TV v PC nic nestojí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
terkaprihodo

Internet televize je něco, co doma máme už asi rok a nedělala jsem teda žádné měření, ale nepřijde mi, že by to bralo až tak moc dat. Máme ji od https://www.nej­.cz/net-tv/ Je ale pravda, že máme doma celkem rychlé připojení, takže i kdyby to bralo hodně dat, tak to asi moc nepoznáme.

Avatar uživatele
nyjono

Takže orientační kontrolou spotřeby dat v tbl zjistil, že cca 10–15 min sledování TV ho přišlo na cca 200 Mb.

před 1641 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nyjono

Známý se chtěl dívat na chatě na nějaké sportovní přenosy a má jen mobilní internet v tabletu. Tak chce vědět, jak moc to bude náročné na spotřebu dat.

před 1641 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elkon

Než přečtou sestavy má data vybraná.

před 1641 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek