Petr__

Jak fungují komunikační přístroje schopné provozu i po výbuchu atomovky?

Nejlepší odpověď
gecco

Myslíš třeba kouřové signály?? Nebo praporky?
😉
Jednoduše – vyvineš viditelný sloupec kouře a ten ve smluvených intervalech narušíš… Nebo máváš nějakým hadrem…

Další odpovědi
cochee

Do jisté míry jsou odolné přístroje, používané ve vojenské technice. Namísto polovodičových součástek, které umřou při výbuchu při EMP, jsou konstruovány s pomocí elektronek.

arygnoc

bumta rata bub bum bum!

týmto sa dáva na známosť, že ako do vynálezu telegrafu, budú ľudia medzi sebou hovoriť!

😉

mosoj

Stejně. Šíření elmag. vln zůstává zachováno i po výbuchu. Zničí se pouze elektronika nechráněných přístrojů zábleskem záření gama při výbuchu