Avatar uživatele
Kelt

Jak fungují dárkové kupony?

Když si koupím dárkový kupon za 1000 Kč a platím nákup za 100 Kč, vrátí mi peníze? A kdy ano? Děkuji.

Zajímavá 0 před 143 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Dárkové kupony nebo dárkové karty fungují jako jakési předplacené kreditní karty. Když si koupíte dárkový kupon v hodnotě 1000 Kč, znamená to, že máte na daném kontě k dispozici tuto sumu k utracení v obchodě, který tento kupon vydal.

Pokud tento kredit využijete na nákup za 100 Kč, zbytek peněz (tedy 900 Kč) zůstává na kuponu a můžete ho použít při dalším nákupu. Obecně platí, že pokud kupon nevyčerpáte, peníze vám nebudou vráceny.

Podmínky použití dárkových kuponů se mohou lišit podle konkrétního obchodu, takže je vždy dobré si přečíst pravidla, která by měla být uvedena na kuponu nebo na webových stránkách obchodu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Dárkový poukaz je dárek. Ne že si ho koupíš a jdeš ho pak utratit. To nedává smysl. Pokud ho někomu dáš, je na něm co si koupí. Rozdíl v ceně se nevrací, většinou se ještě něco doplatí, cenu málokdy lze trefit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jaja23

Já mám zkušenosti, že většinou jsem musela utratit nad sumu voucheru, protože jinak se peníze nevraceli, ale asi taky záleží na obchodu odkud dárkový voucher je. Taky často neplatí na věci, které jsou ve slevě. Ale zase záleží. Ale vždycky se snažím utratit víc a doplatit, protože jsem zvyklá, že na voucher se nevrací a proto se to obchodům tak vyplatí :)

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Nakupování