Milan3001

Jak funguje termostatická hlavice ovládaná na dálku?

Zdravím,

trochu tu polemizujeme, jak vlastně funguje termostatická hlavice ovládaná přes Wifi. Když člověk jde k radiátoru a manuálně otočí kohoutem, tak je mi jasné, že se to uzavře. Ale na dálku ta hlavice udělá co? Jak zabrání topení? Pochybuju, že by se tam mechanicky něco otáčelo při vydaném příkazu…

Díky moc

Nejlepší odpověď
elkon

Je tam elektronika s motůrkem. Funguje jako každé jiné zařízení ovládané dálkově.

Další odpovědi
Midoc

Může být také termostatická hlavice bez dálkového ovládání. Je levnější. Termostat zavírá a otevírá ventil sám podle nastaveného stupně teploty.
https://www.no­vinky.cz/bydle­ni/jak-na-to/clanek/ter­mostaticke-hlavice-udrzi-v-byte-tepelnou-pohodu-40007945
Jsou také digitální termostatické hlavice bez dálkového ovládání.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.