Boy 13

Jak funguje telefonování, od samotného vytočení čísla ?

Když vytočím na číselníku číslo, tak jak to celé funguje? Vím, že jde signál nějak přes ten vysílač, ale jak vůbec můj vysílač např. v Praze se spojí s mým kamarádovo mobilem, který je v Brně, to he ten hovor a hlas přenáš mezi vysílačem v Praze a Brně vzduchem nebo nějak kabelem, který je pod zemí? a nebo dokonce mezinárodní hovor, když volám z ČR do Austrálie jak to funugje děkuji díky.

Odpovědi
Justin1

Každý mobilní telefon (pokud je plně v provozu a je v něm SIM karta) se přes nějakou blízkou základnovou stanici s anténou hlásí svému operátorovi. Operátor tak ví, přes kterou základnovou stanici je telefon připojený do sítě, a přes tuto základnovou stanici na něj směruje volání a SMS. Když se telefon pohybuje, průběžně se připojuje přes další a další základnové stanice, které má při cestě. Komunikace probíhá z telefonu na nejbližší základnovou stanici bezdrátově, potom po kabelech až k základnové stanici, u které je telefon druhé strany spojení, a z ní na druhý telefon zase bezdrátově.