Avatar uživatele
Natt

Jak funguje kouzelná tužka zn. Albi?

Je v knihách nějaký kód, nebo to čte barvy? Nebo snad úplně jinak?

Edit: Marci1: Co všechno tužka umí vím. Ale já chci vědět, jak to ta tužka umí. Je snad v knížkách zabudovaný nějaký čip? To se mi nezdá, protože čte i „reklamu“ na olbi tužky a ta je jen z tenkého papíru. Nebo je všude v knížkách nějaký neviditelný kód, který tužka umí přečíst?

Upravil/a: Natt

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, petrpav před 2424 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
petrpav

Tužka čte obrázky opticky v infračerveném spektru. Když se na tužku podíváte digitálním fotoaparátem (třeba na mobilu) ve tmě, uvidíte, jak špička bliká. Čipy digitálních fotoaparátů totiž „vidí“ i v infraspektru (pokud nemají filtr).

Senzor tužky načítá kódy, kterými jsou potištěny všechny obrázky a podle nich se rozpozná, na co tužkou míříte. Kódy jsou velice malé, ale jdou vidět. Když se podíváte na stránku knihy, všude, i v bílé barvě, je natištěn jemný rastr. Podle uspořádání teček rastru na tom kterém místě tužka přečte příslušný kód a ve své paměti zjistí, jaký zvuk je kódu přiřazen a ten přehraje.

Upravil/a: petrpav

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Tužka čte informace,vydává zvuky, hraje hudbu, podle toho jestli ji přiložíme na text, obrázek, název písničky ap. (ale jen Kouzelné knížky ALBI).
Tužka je z pevného plastu, který odolá hrubšímu zacházení. Oči a ústa při používání barevně problikávají. Pod očima nejdete dva malé reproduktory. Zepředu jsou umístěná dvě tlačítka pro ovládání tužky. Na boku je umístěno ovládání hlasitosti, USB konektor, sluchátkový konektor a micro-SD karta. 🙂
http://www.al­bi.cz/hry-a-zabava/elektronicka-albi-tuzka/
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=KGfZAYSs2uU
http://hrajsi­semnou.cz/recen­ze-kouzelne-cteni-albi-svet-zvirat/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kodl67

Pod vším jsou kódy.Přehrej si tam video o produktu.

Zdroj: http://www.al­bi.cz/hry-a-zabava/elektronicka-albi-tuzka/

Upravil/a: kodl67

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
IonReady

Jen pro doplnění, kódy samy o sobě nenesou informací o čteném textu. Podle mě má tužka nahrané všechny zvukové stopy a ke kódům přiřazuje jednotlivé zvuky podle knihy která je načtena, načtení knihy se provádí vždy před prohlížením knihy načtením jednoho z kódu v knize.

Lze tedy dojít k situaci, kdy načtete jednu knihu a začněte ukazovat na věci v jiné knize a uslyšíte zvuky z načtené knihy, nikoli z té kterou prohlížíte.

Pokud vyjde nová kniha, její audio soubor(tedy překlad kód → zvuková stopa)je ke stažení na stránkách výrobce

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Táta geek

Tužka má na špičce dvě infračervené LED diody (takové, jako jsou v dálkovém ovládání). Svítí, pro oko neviditelným světlem. Na špičce tužky je také CMOS obrazový snímač (takový, jako je v digitálním fotoaparátu). Na papíru je vytištěný „neviditelný tečkovaný kód“. Pomocí LED diod a obrazového snímače se ten kód přečte. Procesor v tužce zjistí údaje z kódu a poté začne přehrávat odpovídající zvukovou stopu.
Více informací s spousta doplňujících obrázků je na následujícím odkazu.

Zdroj: https://tatage­ek.blog/2021/0­1/28/jak-funguje-albi-tuzka/

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek