Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Jak doplňovat inkoust do cartridgí tiskáren?

Úvodem předesílám, že nejde ani tak o otázku, ale o otevření diskuze a o předání vlastní zkušenosti.
Tisknutí na tiskárně používám poměrně často. Tisknu různé návody, manuály a schémata a i zajímavé články. Návody a schémata potřebná pro realizaci, vzhledem k tomu, že v elektronické podobě se s nimi nepracuje tak operativně. Zajímavé články rovněž pro lidi, kteří o ně mají zájem a na netu „nefungují“ (i má manželka a další příbuzní). Pouze na tisk „výstavních“ fotografií ji nepoužívám, pouze na fotografie „informativní“. Takže, aby tisk nebyl drahý, vzhledem k ceně náhradních cartridží (i kompaktibil­ních), používám u tiskáren Canon MG… a HP… doplňování inkoustů. Tyto se dají sehnat v nynější době za velmi výhodné ceny, a tak pak tisk vychází velmi levně. Ale nyní přejdu k podstatnému. Při doplňování koupenými originálními inkousty se mi stávalo, že některé trysky přestávaly psát, případně že přestala psát i cartridge úplně. Nepomáhalo ani oplachování trysek ani proplachování. Pak mne napadlo, jak by cartridge tiskla, po naplnění zředěným inkoustem. Začal jsem tedy ředit inkousty, jak černé tak i barevné a zjistil jsem, že při zředění normální vodou, v poměru 1:1, nedochází k celkem žádnému znatelnému snížení kvality tisku a podařilo se mi rozepsat i kazety, které předtím už nechtěly psát. Takže pokud hodně tisknete, doporučuji. A množství zakoupených inkoustů zdvojnásobíte a tak pak už tisk vychází opravdu „za pakatel“. Ještě ke cartridgím, které nemají otvor pro doplňování (Canon). Do těchto vyvrtám 0,7mm dírku v místě terčíku pod sejmutou nálepkou. U HP jsou otvory hotové. Doplňuji injekční stříkačkou a jehlou. Při doplňování barevných pouze pozor na správný „box“. Je dobré ověřit nasátím do stříkačky. Doufám, že se nenajdou „aktivisté“, kteří rádi „nahlašují“. Myslím si, že nejde o žádné porušování „autorských práv“. I výrobci těchto tiskáren softweirově umožňují používání náhradních cartridží a i doplňovaných. A aby bylo učiněno tomuto serveru „zadost“, otevírám i anketu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2592 dny Sledovat Nahlásit



Otázka ještě nemá žádnou odpověď.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

Kdysi jsem refiloval a to zásadně u Canonu. Nyní není důvod. Kupuji jednu samostatnou kazetu za 50 Kč i s čipem. Originální samostatné inkousty neexistovaly až do současné doby!!! V současné době Epson a po ní Canon uvádí na trh tiskárny s velkými zásobníky, které se doplňují. Tedy začínají se prodávat i originální inkousty.

Chceš šetřit a nemáš tiskárnu na samostatné inkousty. Zdánlivě jsi ušetřil pouze na koupi tiskárny.
Při uzavírání otvoru na plnění je třeba aby v kazetě zůstal mírný podtlak a uzavření bylo hermetické. Když už kazíš inkousty ředěním, tak bych používal izopropylalkohol. Já ale požaduji i kvalitu tisku, takže nic takového by mě nenapadlo.

před 2592 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Neodpovím, protože anketa nedává možnosti jiné odpovědi…
😉
Ale jsem na tom podobně, jako Cochee – preferuju laser (i proto, že tisk je odolnější), inkoust nepoužívám…
___
Ale – ano, věřím, že ředěním inkoustu a doplňováním cartridge ušetříš…
😉

před 2592 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Tiskneš sice hodně, takže ve tvém případě inkoust není v porovnání s laserem tak nevýhodný, přesto osobně preferuju lejzr. Jak ČB, tak barevný. Mám obojí a vytisknu, co chci, v super kvalitě. Lejzr neumí jen fotky a ty bych netiskl ani na fotoinkoustu, při ceně fotek z fotolabů. Tonery samozřejmě dosypávané. Moje černobílá lejzrovka dokonce ani nemá v kartridži čip, takže tam není co řešit.

před 2592 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Kdysi jsem doplňoval a teď už zas začínám.
Ale není mi jasné, co má ta anketa společného s „A aby bylo učiněno tomuto serveru "za dost“, …„
Tento server vypisování anket nevyžaduje. Tvá anketa sice dává smysl (sama o sobě) ale vzhledem už moc ne vzhledem k Tvému pojednání a žádostí o rozpoutání "diskuse“ (a ta diskuse už tady může být problém, myslím, žes proto nezvolil úplně nejvhodnější server, ale sám jsem zvědavej…)

před 2592 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek