Avatar uživatele
Fidel

Jak doma naskenovat negativ filmu? Myslím tím klasický film do foťáku.

Prosím, nepište, že s tím mám jít do fotolabu… Díky :)
Doplňuji:
„Filmový scaner“ – Někteří tvrdí, že to jde i bez něj, stačí mít nástavec… Skenovat umím, ale nevím, jestli je na negativy třeba nějaký zvláštní program, jak se nazývá, příp. model nového scaneru atp. Prosím o konkrétní odpovědi. Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Fidel

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? HOMER, kapka, Hlada, anonym před 4653 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Michal Kole

Potřebujete filmový scanner

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Kvalitní filmový skaner stojí ale opravdu docela dost penízek.

Jinak na to stačí papírová krabice od bot, foťák a buďto externí blesk nebo rozptýlené svetlo od žárovky nebo diody místo toho blesku.

viz : http://jozefpe­niak.blogspot­.com/2011/01/ska­tula-od-topanok-namiesto-skeneru.html#com­ments

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kapka

Známá si koupila specielní skener na diapozitivy /takže tam by šly nejspíš i negativy/. Obyčejným skenerem je výsledek nekvalitní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Můžete mít buď plochý skener s nástavcem na film, např. Canon Canoscan LiDE 700F nebo filmový skener např. EU3C FilmScan35 II. Je nutné počítat s tím, že jsou to přístroje s malým rozlišením, takže náročnější fotografové jsou s výsledky nespokojení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

Mám takové koukátko, kam se vloží diapozitiv v rámečku a prohlíží proti světlu. A zjistil jsem, že když se to přiloží k objektivu foťáku, tak se to dá v pohodě vyfotit. Co se kvality týká, pro moje účely byla více než postačující (v editoru bylo potřebné doladit kontrast a vyvážení barev, ale to byla maličkost). Je fajn tu prohlížečku a foťák vůči sobě nějak upevnit a zakrýt přechod mezi objektivem a prohlížečkou, aby tam nešlo boční světlo. Nevýhoda v tomto případě je, že by se musel negativ nastříhat.
Ale na to, jaká to byla prachsprostá improvizace a východisko z nouze, výsledek mě uspokojil. Samozřejmě něco jiného je zdigitalizovat pár políček a něco jiného několik mnoho filmů.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek