Usoman

Jak docílit stejné kyselosti ve 250 ml vody, kam přidám buď kvasný ocet, anebo kyselinu citronovou?

Chtěl bych si vyčistit kuchyňské příbory. Ocet je skvělý pomocník, ale kyselina citronová prý ještě lepší. Chtěl bych si proto udělat pokusy se třemi kusy příborů, kdy jeden bude referenční vzorek, druhý ponořím do roztoku kyseliny citronové a druhý do roztoku octa. Aby se daly výsledky obou kyselin porovnat, tak by tam měly být stejné podmínky, takže hádám, že asi by mělo být stejné ph. Jelikož jsem ze školy už nějaký ten rok, v chemii trochu tápu a na netu žádná kloudná odpověď není, tak bych se tu chtěl zeptat nějakého fandy do tohoto oboru, kolik mám přidat 8% octu do 250 ml vody, když do druhé 250 ml sklenice přidám dvě čajové lžíce kyseliny citronové?

Odpovědi
Emefej

Pokud hodláš při pokusu odvažovat pomocí lžíce, tak neřeš fajnovosti typu pH.

magorvkleci

Koupil bych si indikátorové papírky nebo kapičkový / tabletový pH tester na akvárka / bazény.

cappuccino

Ja bych dala pribory do varici vody, pridala bych prasek do peciva a trochu octa, povarila a hotovo!

paul1

Na čistění je také dobrá soda. S úspěchem ji používám při pročisťování odpadu v kuchyňském dřezu. Nasypu cca 2 čajové lžičky do otvoru sifonu a zaleji horkým octem. To dělám, když odvápňuji rychlovarnou konvici. Příšerně to zapění a zabublá, ale funguje to spolehlivě.