FlAsh_7

Jak dobře investovat v 16?

Dobrý den, je mi 16 let a mám hodně peněz. Nechci je promrhat za cigarety atd., ale chtěl bych je nějak dobře investovat. Do akcií atd. kvůli věku nemůžu. Takže otázka zní: Do čeho bych měl část svých peněz ROZUMNĚ investovat?

Nejlepší odpověď
Mp2

Ale můžeš..
Požádej o zplnoletnění. Pak si můžeš udělat živnost a jet „bomby“

Já v tomhle věku investovaní neřešil.. Asi by to v té době moc neneslo.
Spíš jsem se snažil chodit na brigády. Bavila mé strojařina, technologie, programovaní, konstrukce..
Tak jsem si objel firmy a nabídl jsem, že bych školím zaméstnance na cnc strojích..
To znamenalo obětovat 3–4 víkendy mésíčně.. Někdy i vypustit školu..
Potom jsem i externě programoval, když firmy nestíhaly..

Tak si vem, že jsem si při střední vydélal 4–6 tisíc na praxích ve firmě.
A za školení a programování jsem si vydélal 12, nékdy 16…
V horšich mésících třeba jen 5.. Ale furt jsem dostal minimálně 4 z praxí..

Takže zase otázka, jestli by se mi investovaní vyplatilo..
Ale ty píšeš, že peníze máš…
Já ani moje matka jsme peníze neméli a já ještě jako student 3 tisíce musel doplácet a ještě ji dávat celé alimenty, které na mě platil otec, abysme vůbec vyšli. :)

Ve tvém věku je myšlenka investovaní možná dost předčasná.. Kamarád začal po škole obchodovat na burze, zajimal se o to roky.. Mésíčně má sotva 20 tisíc..

Další odpovědi
Edison

Do vzdělání!! Třeba i ekonomického… 😁

nyjono

Pokud chceš ROZUMNĚ investovat, zn amená to, že bys měl o investování něco vědět.
A jestli se ptáš tady, znamená to, že o investování nevíš nic.
Takže nejřív zjisti co a jak od někoho, kdo investováním vydělává pravidelně a dlouhodobě. a dost. To totiž znamená, že o tom něco ví.
Ale to jsou drahé rady, takže hodně štěstí.
A taky vím, že vydělat peníze lze rychleji a víc jiným způsobem, než ivestováním.

Anikitos

Naučit se dobře investovat (a celkově zacházet s penězi ovládat finanční gramotnost). Investuj do (fin.) vzdělání, a pak se nebudeš muset ptát do čeho investovat, protože dobrá odpověď v praktickém světě neexistuje.

ivzez

Začít nastudováním informací si o investování,
aby člověk věděl, že nemá smysl se takto ptát.

Kompletní informace tu nezískáte a cizí názory
Vám v investování nijak nepomohou.
______

@Mp2 > zplnoletnění neexistuje. Soud může přiznat svéprávnost.

K nabytí zletilosti je potřeba dovršit 18 let.

Drahuška999

No, jestli mohu doporučit, tak bych určitě třeba vyzkoušel něco jako jsou třeba kryptoměny. To je ještě taková technologie docela dost v plenkách a dá se na ní docela dost zajímavě spekulovat i se zajímavými výsledky :) Nicméně nezapomínejte, není to všechno jen o penězích a člověk se o to musí trochu zajímat 🙂 Jinak, o investicích se můžete dočíst docela dost i zde – http://investice.cz

sanskrybastr

Příspěvek smazán administrátorem.