Avatar uživatele
jirka21kufr

Jak dlouho vám trvalo naučit se psát na klávesnici všemi deseti ?

Já se učím psát všemi deseti asi půl roku a zatím mi to moc nejde.
Jak dlouho trvá se to naučit ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? dudu, johana 56, marci1, deranged, Bad Wolf před 3744 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hamon

Rok, v prváku (tenkrát ještě na stroji). Ale raději se neptej jak dlouho mi trvalo, než jsem to zapomněl a jak píšu dnes, cca dvacet let po prváku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

No já to uměla celkem rychle, ale psala jsem pomalu. Není důležitá rychlost, je důležitá přesnost. Dostala jsem se na 120 za minutu. 🙂
Dnes píšu tak nějak všemi sedmi, je to pro mě rychlejší a pohodlnější, dokonce píšu i jednou rukou levou a docela rychle. 🙂
Většina lidí si to psaní časem přizpůsobí 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Už si to přesně nepamatuji, ale moc dlouho to netrvalo. Zkuste si udělat z nějaké krabice, nebo kartónu takový poklop nad klávesnicí, abyste neviděl písmena a znaky. Vložte ruce pod něj a zkoušejte psát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Stingo

Naucila jsem se to v prvaku. Byla na to specialni ucebnice. Ucitel nam do rytmu klepal do stolu, kdyz jsme se ucili jednotliva pismena. Dodnes to umim a mnohem rychleji, protoze porad neco pisu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xxx3

Naučil jsem se s pomocí programu Type-fu (je to doplněk do prohlížeče google chrome) za cca půl roku sám (denně asi 10 minut). Rozhodně nelituji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nikdy jsem se to vlastně neučil, ale pokud tě to potěší, tak za padesát let jsem se to ještě pořádně nenaučil

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

taky neumím a nijak mě to neomezuje,používám asi 5 prstů na obou rukou dohromady a stačí mi to(ovšem,kdyby to bylo třeba,tak by mě moje psaní asi neuživilo)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Psát všemi deseti a bez koukání jsem byl na střední nucen se naučit v prvém ročníku. Hodně jsem trénoval a složil i státní zkoušku. Schopnost psát i ve tmě jsem si udržel dodnes, tj. téměř padesát let od školy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Dodnes píšu asi pěti a stačí mi to:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bad Wolf

Nikdy jsem se nenaučila psát na psacím stroji všemi deseti a to jsme tento předmět měly na učilišti. Dlouho jsem tedy na stroji nepsala, ale vždy jsem používala jeden prst pravé ruky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Psát všemi deseti a poslepu jsme se učili v prvním či druhém ročníku SŠ:

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek