jirka21kufr

Jak dlouho vám trvalo naučit se psát na klávesnici všemi deseti ?

Já se učím psát všemi deseti asi půl roku a zatím mi to moc nejde.
Jak dlouho trvá se to naučit ?

Nejlepší odpověď
Hamon

Rok, v prváku (tenkrát ještě na stroji). Ale raději se neptej jak dlouho mi trvalo, než jsem to zapomněl a jak píšu dnes, cca dvacet let po prváku.

Další odpovědi
zzzzz

No já to uměla celkem rychle, ale psala jsem pomalu. Není důležitá rychlost, je důležitá přesnost. Dostala jsem se na 120 za minutu. 🙂
Dnes píšu tak nějak všemi sedmi, je to pro mě rychlejší a pohodlnější, dokonce píšu i jednou rukou levou a docela rychle. 🙂
Většina lidí si to psaní časem přizpůsobí 🙂

marci1

Už si to přesně nepamatuji, ale moc dlouho to netrvalo. Zkuste si udělat z nějaké krabice, nebo kartónu takový poklop nad klávesnicí, abyste neviděl písmena a znaky. Vložte ruce pod něj a zkoušejte psát.

Stingo

Naucila jsem se to v prvaku. Byla na to specialni ucebnice. Ucitel nam do rytmu klepal do stolu, kdyz jsme se ucili jednotliva pismena. Dodnes to umim a mnohem rychleji, protoze porad neco pisu.

xxx3

Naučil jsem se s pomocí programu Type-fu (je to doplněk do prohlížeče google chrome) za cca půl roku sám (denně asi 10 minut). Rozhodně nelituji.

Drap

Nikdy jsem se to vlastně neučil, ale pokud tě to potěší, tak za padesát let jsem se to ještě pořádně nenaučil

iceT

taky neumím a nijak mě to neomezuje,používám asi 5 prstů na obou rukou dohromady a stačí mi to(ovšem,kdyby to bylo třeba,tak by mě moje psaní asi neuživilo)

dudu

Psát všemi deseti a bez koukání jsem byl na střední nucen se naučit v prvém ročníku. Hodně jsem trénoval a složil i státní zkoušku. Schopnost psát i ve tmě jsem si udržel dodnes, tj. téměř padesát let od školy.

Rocker

Dodnes píšu asi pěti a stačí mi to:-)

Bad Wolf

Nikdy jsem se nenaučila psát na psacím stroji všemi deseti a to jsme tento předmět měly na učilišti. Dlouho jsem tedy na stroji nepsala, ale vždy jsem používala jeden prst pravé ruky.

Lamalam

Psát všemi deseti a poslepu jsme se učili v prvním či druhém ročníku SŠ: