leporela22

Jak dlouho trvá naučit se psát všemi deseti ?

Zajímalo by mě jak dlouho trvá naučit se psát všemi deseti a odkud jste se učili, už mě nebaví psát dvěma prsty, už jsem zkoušel nějaké testy na webu, tak snad to pomůže

Nejlepší odpověď
dudu

Kdysi jsem se to naučil na střední škole cca během pěti měsíců intenzivního cvičení. Po roce jsem pak z THP složil státní zkoušku. I po padesáti létech zvládám psaní se zavázanýma očima

Další odpovědi
aliendrone

Jak komu dle nadání, také záleží na intenzitě trénování… Hlada to vystihl – těch 120 se dá zmáknout za měsíc – pokud makáš s PC klávesnicí a s výukovým programem. Ve školách v dobách mého mládí na klasických strojích (elektromecha­nických) to trvalo déle.

Hlada

Myslím, že je jedno, pomocí čeho se to člověk učí. Různých programů je hodně. Já jsem si kdysi koupil program Deseti prsty. Za asi měsíc jsem dosáhnul rychlosti kolem 120 a to jsem uznal, že mi bude stačit. Zásadní je naučit se správný prstoklad. Myslím, že už není důležité umět psát naslepo, protože to je potřeba jen při přepisování a to se dělá málokdy.

Lgee

Na to musíš mít geny abys to uměl

dubraro

Tak nějak měsíc při každodenním drilu. Učil jsem se to na vojně – za 120/min byl opušťák.

Klendy

Doporučuju čas od času spustit http://play.ty­peracer.com/
Dobře se na tom trénuje a můžeš si postupně porovnávat výsledky pokud začnes se učít psát všemi 10.