osratykolik

Jak dlouho se bude při optimálních podmínkách nabíjet baterie s kapacitou 1 260 Wh pomocí solárního panelu 110 W?

Odpovědi
magorvkleci

Při optimálních podmínkách něco málo přes 11 hodin.
Reálně odhaduju 2 dny.

orwell

Je třeba přihlédnout k účinnosti při nabíjení. U akumulátoru existují dva druhy účinnosti, ampérhodinová a watthodinová. Watthodinová je o něco menší. Přidržím-li se údajů v zadání, pak při předpokládané (odhadnuté) Wh účinnosti cca 75% bude třeba do akumulátoru dodat energii 1260Wh/0,75 = 1680Wh, z čehož při trvalém dodávaném výkonu panelu 110W vychází doba nabíjení 1680Wh/110W = cca 15h. V reálu je třeba výsledek korigovat podle kolísajícího výkonu slunečního záření, teploty a dalších vlivů během nabíjení, takže uvedená hodnota je pouze orientační.

Pepa25

Konečně normální otázka! Odpověď by mě také zajímala … Pro zajímavost experti z EONu se z jasné odpovědi pěkně vykroutili: https://www.e­on.cz/radce/chy­tra-domacnost/solarni-nabijecky/za-jak-dlouho-nabije-solarni-nabijecka-autobaterii/