Lurius

Jak dlouho nechat stydlivé kotě o samotě?

Dnes jsem si přivezl domů dva 8 měsíční bratry kocoury, jeden je neskutečně hravý mazel a pořád za mnou chodí ale ten druhý od příchodu zalezl pod postel kam se nedostanu a už tam je 3 hodiny, zkoušel jsem ho vylákat jídlem i hračkami, ale ani se nehnul, zatím nic nejedl ani neviděl písek, tak nevím jestli ho tam mám přes noc nechat nebo ho vyhnat

Nejlepší odpověď
Kepler

Já bych ho tam nechal, asi je vyděšený z cizího prostředí. Měl jsem taky takového chvíli doma. Večer, když byl klid a tma, tak vylezl. Neboj se, on si zvykne.

Další odpovědi
DoTazatel

Dej mu nějaký ten žvanec pod tu postel. ;) A můše ho na to jídlo i nalákat a pak ho přemístiti kam budeš chtít – nebo ho tam nechat… jak chceš. ;)
Dej k němu toho druhého kocoura ať má společnost (stejného druha). Můžeš dát tomu krotšímu kocourovi najíst přímo před tím plachým – ať to vidí, ať mu závidí, ať taky dostane hlad a třeba vyleze… nebo je tam nech chvíli o samotě (s jídlem).

Chce to čas, ono si zvykne a už nebude tak plaché – alespoň tebe se nebude bát – cizích jo a to je dobře (teda když na něj nebudeš hnusný a taky ho budeš krmit).