tony2412

jak dlouho je třeba povařit omáčku když je zahuštěná moukou rozmíchanou ve vodě?

zahuštění omáčky moukou

Nejlepší odpověď
dědapetr

Po nalití mouky z vodou do omáčky povařit zhruba 30 minut.

Další odpovědi
tatanka

Záleží na pokrmu,který připravujete. Obvykle omáčky či šťávy z vepřového masa jsou časově méně náročnější kdežto třeba svíčková zahuštěná tímto způsobem potřebuje min. 30minut. Ve vší úctě odpověď Briketky dost dobře nechápu.

pusinka50

Provařuji cca 20 minut na mírném ohni a často ode dna míchám, omáčka má tendenci se přichytávat.

briketka10

pokud ta omáčka nezhoustne,
jinak ještě mouku přidej..
Doplňuji:
tatanko

tak na hloupou otázku blbá odpověď, žé,
když zahušťuju, tak omáčku sleduju, nebo
se připálí a musím furt míchat, tak nevím
co na mý odpovědi nechápeš ??

jirkajirka

Briketko 10 omáčka se musí převařit víc jak 15 minut. Důvod špatně převařená omáčka by mohla chutnat po syrové mouce.Obecně se vaří tak dlouho až se pěkně odděluje tuk od omáčky. Doba je různá. Míchat, mohla by se připálit.
Doplňuji:
To platí pro jakoukoliv omáčku všeobecně. Některé omáčky se zahuštují také škrobem, jíškou i pro ty to platí rovněž.

anonym

Stačí 20 minut k mé plné spokojennosti.

da ny

Mouka rozmíchaná ve vodě nebo jako jíška při zahušťování omáček/polévek potřebuje na provaření minimálně 20 minut (ideální je 30 minut, může být až 1h).
Při kratším čase provařování mouky může mít během trávení tenké střevo problém (zde pak tzv. dobobtnává).
Např. při zahušťování Solamylem (bramborovým škrobem) postačí ze zdravotního hlediska provařit 5 minut. Mouka je však oněco "zdravější!.

briketka10

no jó no jó furt ňáký připomínky, ale v
otázce není nic o ingrediencích z čeho
se omáčka vaří to dá ruzum, že brbláte
až teď kuchtíci :)