Dr. Darko

Jak dlouho vydrží člověk bez slunečního svitu?

Nejlepší odpověď
da ny

Předpokládejme, že slunce bude jinak plnit svou funkci (bude existovat život na Zemi, bude úroda a zdroj obživy).
Pak s kvalitním zdrojem světla (psychika, proti depresi), )a tepla, doplněním vit. D, se domnívám, že se člověk bez slunce obejde.
Možná budou lidé v budoucnu žít třeba pod vodou. :)
A možná člověku, jako zdroj obživy budou stačit ryby, mořské řasy, plody, korály, tráva a nějaké „chemické amarouny“.

Další odpovědi
annas

Jak dlouho by lidé přežili, kdyby vyhaslo Slunce?

https://zoomma­gazin.iprima.cz/his­torie/jak-dlouho-lide-prezili-kdyby-vyhaslo-slunce

Přečtěte si zkušenost jednoho člověka, který po dobu 3 měsíců neviděl slunce. Cítil se depresivně, byl unavený, pomalý atd. Ulevilo se mu, když uviděl sluneční paprsky.

Teoreticky je možné žít bez slunečního světla. Ale budete muset změnit stavování, abyste měl dostatek D vitamínu, který se vytváří vlivem slunce. Jinak bledé tváře, bledá pokožka. Ale prakticky je to jinak – psychika..

"Ale i tak si uvědomíte, že nic na této zemi není náhradou za neomezenou a neomezenou energii poskytovanou sluncem.

Ale jsou některé oblasti, kde se sluneční světlo neobjeví na dlouhou dobu, např. tundra a arktické oblasti.

Věděl jsem o příteli, který pracoval v Norsku za výhodných finančních podmínek. Bylo to v jednom ze severních měst, kde se slunce neukazuje šest měsíců.

Plat měll dobrý a zaměstnání dlouhodobé. . Do léta to bylo v pořádku, ale když přišla zima, můj přítel nemohl vydržet ani měsíc a zrušil zaměstnání z psychických a jiných zdravotních důvodů.

Život se sluncem se zdá být horký a dusný. Ale život bez slunečního světla? Nepředstavitelný!"

Takže je to individuální.

https://www.qu­ora.com/Can-humans-live-without-sunlight