Mofli

Jak dlouho by trvalo spočítat všechny hvězdy ve vesmíru?

Kdybychom počítal rychlostí 1 hvězda za sekundu.

Nejlepší odpověď
mosoj

Otázka která vede alespoň k mírné představě o velikosti vesmíru.

Samozřejmě že se neví kolik je hvězd ve vesmíru, ono se totiž přesně neví ani kolik je hvězd v naší galaxii. Odhaduje se na základě různých teoretických propočtů že v naší galaxii je cca 300 miliard hvězd. Některé novější odhady se blíží ale až k 1 bilionu.

Hvězdou se míní hvězdy typu slunce a všichni ti zhroucení trpaslíci či rudé a já nevím jaké ještě hvězdy!! nikoliv planety !! Naše Země je planeta.

A odhad počtu galaxií ve vesmíru je řádově také v miliardách !!!!!!

Pokud vezmu v úvahu jenom naší galaxii a odhadovaný počet hvězd v naší galaxii 300 miliard.
Tak 1 miliardu hvězd by jsi rychlostí 1/ sec počítal 31,7 let. 300 miliard 300 x déle tedy
asi 9 510 let.
A to by jsi měl spočítanou pouze jednu galaxii. Počet galaxií se také počítá v miliardách. Takže pokud by byla ve vesmíru jenom jedna miliarda galaxií tak by jsi to počítal 9 500 × 1 000 0­00 000 = 9 500 000 000 0­00 let !!!!!! Jestli se nepletu je to 9,5 biliónů let. A to by jsi měl spočítané pouze hvězdy. Planet je mnohonásobně víc !!!
Doplňuji:
Sekunda je pro toto počítání z lidského hlediska a velikosti vesmíru hrozně dlouhý čas. Jak zde nedávno pravil pan „dudu“. Naše chápání času nám vyčítají mimozemšťané a dokud prý čas nepochopíme nechtějí s námi mít nic společného. Ani se jim nedivím !

Další odpovědi
Rocker

To ti řeknu naprosto přesně.......­.............­.............­.............­......až budu vědět,kolik jích tam je.

anonym

Pro czechrapsind:
Vaše odpověď podporuje závěry jednoho slavného filosofa a jeho teorie kroku stranou a dvojtečkového operátoru: Víme vše:nevíme nic.

hippeace

tak si je spiöčítej a stopuj si to :) stačí zjistit kolik se jich napočítalo a máš to ale i kdyby lidstvo našlo všechny hvězdy přesný počet hvězd je pokaždé jiný jedny zanikají jiné vznikají :)

anonym

Výsledek by byl takový, že všichni tvrdí; víme vše. Když se jich ptám, nevědí.
@Hansi ale nepoužil jsem dvojtečku.

Kric.ouwner

No když vezmu v potas že den má kolem 85 000 vteřin a rok 31 miliónu tak věř tomu že v tvém životě bys to nespočítal 😉 …