EKSOT123

Jak daleko doskočí myš domácí?

Pokud, doufám jen přechodně, sdílím domácnost s těmito čiperami, jak daleko musím dát např. stůl od parapetu, abych na něm mohl bezpečně nechat jídlo a nemusel ho dávat do skříně… Dělali jste nějaké testy v myším skoku do dálky?

Nejlepší odpověď
annas

„Myš dobře šplhá, skáče a kromě nutných cest za potravou se od hnízda příliš nevzdaluje, stačí jí k životu 2–8 m.“

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:dzzgLYh11ZcJ:­www.deratizace-ruzicka.cz/atlas-skudcu+&cd=1&hl=­cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-b-d

https://zahrad­nickakucharka­.cz/bojite-se-mysi-a-potkanu-v-domacnosti-poradime-vam-jak-se-proti-nim-branit/

„Myš výborně šplhá do výšek, dokáže vyskočit až do výšky 30 cm,“

Myš může na stůl i vyšplhat, Jedině jídlo přikrývat, aby se přímo k němu nedostala.

Další odpovědi
ivzez

Nevím, jestli myši skáčou (řekla bych, že ne),
ale za jídlem se dostanou jak na stůl, tak na parapet
(není jednoznačné, kde byste chtěl jídlo nechávat).

EKSOT123

Díky. Je dobře, že uvádíte i konkrétní výkon, vždyť otázka je v kategorii atletika. Ale pochybuji, že jde o světový rekord. :D Užitečná je i odpověď Ivzez, člověka nenapadne, že myška podle potřeby používá oba způsoby pohybu. Třeba při vyplašení umí hopsat velmi hbitě a poměrně dlouhými skoky.
Na samotný stůl se nemá šanci dostat. I kdyby zázrakem zvládla přeběhnutí po sice dřevěných, ale hladkých nohách, tak deska přesahuje asi o 15 cm. To by dal leda pavouk. Dal jsem stůl asi 60 cm od okna. Ale samozžejme taky záleží na motivaci. Kdyby ležel na stole voňavý špek… Jednou se nám prskala koza a mladý kozlík se dostal přes ohradu asi 2,2 m vysokou. Tento údaj by mě normálně asi žádný chovatel neuvěřil…