Avatar uživatele
afro.minerva

Jak co nejrychleji vyléčit aft v ústech?

Čas od času se mi udělá v ústech aft. Je to dost bolestivé. Jak tento nepříjený bílý flek v kůži co nejrychleji vyléčit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5168 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kenyrts

Léčba,
Ideální metodou, jak léčit afty, je používání různých doplňků stravy. Vyzkoušejte zvýšit přísun vitamínu C, který by měl napomáhat při hojení sliznic. Právě v tomto druhu vitamínu nalezneme flavonoidy, které napomáhají již zmíněnému hojení sliznic. Ideálním doplňkem stravy se stal B komplex. Afty trpí zejména lidé s jeho nedostatkem. B komplex zpravidla obsahuje v tabletách 50 mcg vitaminu B12, který by vám měl pomoci. Najdete v něm ale také kyselinu listovou a jiné druhy vitamínů. Z dalších léčiv uveďme třeba lékořici. Tu bychom měli užívat mezi přísunem potravy.

Co se týká dávkování, tak se nechávají dvě tablety rozpustit ve vodě. Děje se tak třikrát denně. Vyzkoušet můžete také použití vodilky. Ta se nanáší na afty ve své tekuté formě zhruba taky třikrát denně. Je třeba si ale u tohoto roztoku dát pozor na to, abyste jej nepozřeli. Poslední metodou, o které budeme hovořit, je využití echinacey neboli třapatky. Co se dávkování týče, tak užívat byste měli při sebemenších příznacích aftů 200 mg dvakrát až třikrát za den. Ideální je začít vyššími dávkami a později je s ustupujícím onemocněním snižovat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

já si to čistím vždy 5 krát denně špilkou namočenou v herbadentu i když to dost štípe do týdne to mám pryč

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mojitek

V lekarne mi na aft nabizeli nejakou tycinku a je to hned prej pryc.Zajdete se tam zeptat..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iwetax

Mě pomáhá genciánová fialová tiktura

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Zuzka78

Jednou jsem vyzkošela Septofort. Zachvíli byl aft pryč.Je to pastilka na cucání při zánětlivém onemocnění v krku a ústní dutině.A nestojí tak moc.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek