Angie

Jak často se aktualizuje vyhledávač Google?

Pro upřesnění: na stránce jsem smazala informaci, která se dala podle klíčového slova najít přes Google. Ale i když už je smazaná, vyhledávač dále ukazuje ten odkaz a pod odkazem má i popisky už nepravdivých dat. Ano, otevřením odkazu se objeví už zaktualizovaná stránka, ale ve výsledcích google je ještě furt starý tzv. text. Tak by mě zajímalo, jak dlouho bude trvat vyhledávači než se zaktualizuje?

Nejlepší odpověď
Leontyn

To záleží na tom, jak často jste svoje stránky aktualizovala, podle toho i robot splečnosti Google navštěvoval Vaše stránky a indexoval změny. Třeba na velké weby typu iDnes se změny ve vyhledávači projeví do několika minut, ne-li sekund. Nechcete-li čekat požádejte Google o aktualizaci.

Zdroj: http://www.go­ogle.com/suppor­t/webmasters/bin/an­swer.py?answer=1352276

Další odpovědi
Hlada

Asi měsíc.

bolak

To nejsou nepravdivá data, on ukazuje popisky toho co má uložené v databázi. Google si totiž pravidelně (většinou každý týden) ukládá veškeré stránky do archivu, aby i v případě že web na kterém se tahle stránka nachází byl nefunkční, se dalo ze stránky normálně číst.
Je to taky dobrý v tom že když máš nějakou stránku a náhodou se ti tam něco při editaci podělá a celou stránku si smažeš, tak ji nemusíš vytvářet celou znova, ale vjedeš do archivu a tu stránku si tam natáhneš znova.
Na googlu je tak vlastně celý internet 2× :)
Samozřejmě jsou weby které se zas tak často nemění, google tohle ví a proto je archivuje třeba jen jednou měsíčně. Pak jsou zpravodajské servry které se mění každou minutu a ty se ukládají do archivu denně.

Pokud hledáš na googlu a vyskočí ti odkaz na nějakou diskuzi, tak bys měla automaticky načíst archiv, protože když klikneš na normální odkaz vyhozenej googlem, tak ten text který je v popisku odkazu už tam nebude, protože mezitím už do diskuze přispělo dalších X lidí a text se posunul na další stránku.