OuSí

Jak často Posilovat?

Je mi 13 a hraju zavodně fotbal trenér chce aby sme doma posilovali… Jak často a kolik serií mám dělat… Abych si nepoškodil zdravý … (např.:zástava růs­tu)

Nejlepší odpověď
Retko

Ze bys tim poskodil zdravi, to pochybuju. Spis aby te to bavilo. No jestli ze sebe budes delat kulturistu to uz poznas. Ikdyz bez spravnych cviku z tebe kulturista nebude.

Takze cvic jak nejvic jde, pokud se ti chce. Ale denne tak 15–20 minut nekolik serii kliku, drepu apod. Hlavne to brat po seriich, s par minutami prestavky, a ne v prubehu dne si parkrat zacvicit. To se pak neposiluje.

Další odpovědi
panenka

do posilovny stačí 2 krát týdně,a pokud máte nějaké cviky i na doma které máte dělat tak každý den 30 minut by stačit mělo.

GangstaHelper

No když ti to řekl trenér, tak se zeptej přímo jeho, ne? Ale z jistých zdrojů vím, že se do 15 let posilovat NEdoporučuje.

Dreamer3

Ahoj, přesně tak. Minimálně do 15ti let bych být tebou do posilovny nechodil. Měl by jsi cvičit hlavně se svým tělem. tzn kliky, sedolehy, zdvihy, běh apod. Samozřejmě tomu můžeš dopomoci výběrem stravy a to jíst méně sladkého a smaženého a více zeleniny a hlavně mléčných výrobků.