Rokio

Jak byste vysvětlili přísloví – Pro dobrotu na žebrotu?

zdroj obrázku: pixabay.com

Nejlepší odpověď
mosoj

Co je na tom třeba vysvětlovat. Svatá pravda!

Další odpovědi
anonym

Někomu se snažíš pomoci a dotyčný to nejenže neocení, ale ještě dostneš tzv. sprda.

annas

Může to souviset i s vaší otázkou na altruismus, kterou někdo nahlásil.

Někomu pomáháte, i když se chválíte, to je egoistické ale stane se, že nikdo vaši pomoc neocení a „spláčete nad výdělkem“.

Zatím co egoista, zdravě sebevědomý, získá to, co chce, altruista pláče někde v koutku, protože jeho dobro nebylo oceněné .Jemu nikdo nepomohl.

Jde samozřejmě o nadsázku.

marias

Tento výraz se používá, když se někdo obětuje pro dobro druhých, aniž by z toho měl nějaký prospěch, nebo když se někdo snaží pomáhat druhým, i když to pro něj znamená obětovat něco cenného nebo se ocitnout v nějakém nedostatku. Toto přísloví tedy vyjadřuje uznání a obdiv pro lidi, kteří se obětují pro dobro druhých, i když to pro ně může být někdy těžké nebo nákladné.
Přikládám i pěkný článek na toto téma: Pro dobrotu na žebrotu