FOG

Jak byste vysvetlili,kdyz se rekne – je rafinovany az na pudu?

Proc nebo z ceho vzniklo tohle uslovi.
Je rafinovany az na pudu.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Fogu, půda je nejvyšší místo v domě, takže je rafinovaný jak nejvíc může. Prostě víc už snad ani být nemůže, tak stejně jako nad půdou už žádná jiná místnost není.
Takhle to alespoň chápu já.

Další odpovědi
iceT

Rafinovanost=vychy­tralost.Čili rafinovaný až na půdu=hodně vychytralý.Můj táta by to řekl po našem-vychcaný jak mraky.

poa.li

Souhlasím, s ostatními, ale cítím v tom i trochu ironický poddext.