Pennywise

Jak byste postupovali – dodání zboží dvakrát?

Jak byste postupovali v mém případě – jde o dodání zásilky. V srpnu jsem příteli objednala dárek z Německa (oblečení). Balík přišel po měsíci ale ne s věcí, kterou jsem objednala. Balík jsem vrátila a po dalším cca měsíci mi přišlo zboží správné. Po další době jsem před dveřmi domu (máme zamčenou zahradu – klíče v brance – na zahradě máme velkého psa) našla balík od stejné firmy, ve kterém bylo znovu zboží, které už jsem ale měla doma. Problém ale je, že pes roztrhal balík i s oblečením, které bylo uvnitř. Nikdo od doručovací služby nevolal, že mi mají něco doručit. Co když se teď firma ozve s tím, že zboží chce zpět, když jsem vlastně ani balík nepřevzala – nic nepodepsala?

Odpovědi
Alesh

Těžko můžou chtít něco zpět, když 1) mají v tom bor*el a 2) jsi nic nepřevzala. Takže v čem jako chceš postupovat? Chceš jim napsat tohle story, co jsi napsala sem? A hlavně je nějaké divné to druhé doručení, jestli trochu nekecáš… Že by ti dali jen tak balík do schránky a pak se do té schránky dostal pes a roztrhal ho, trochu divné, ne?

Pennywise

Právě že nic do schránky nedali, položili to před dveře (do schránky by se to nevešlo). Tím pádem ale musel doručovatel projít zamčenou bránou (s klíčem z vnitřku v zámku) a přes psa, který je puštěný po celé zahradě. Sice jsem nic nepřevzala ale pan doručovatel se pravděpodobně podepsal za mně.