Rokio

Jak byste naložili se „stalkujícím“ číšníkem, pokud byste byli zaměstnavatelem?

Mám na mysli číšníka, který obtěžuje zákazníky, ale s dobrým úmyslem. Když host dojí jídlo, tak je číšník akční a hned chce nádobí odnést. Ptá se zákazníka, co si ještě objedná. Chová se jako vtěrka, docela vlezle a pořád se snaží hostovi pomoci.

Prostě je ten číšník moc akční a trochu dotěrný.

Nejlepší odpověď
aevul

To záleží, kde pracuje. Jestli v páté cenové, je to v pořádku, hosté si připadají důležitě, obletovaní. Jestli je to normální restaurace, pak by měl dostat školení péče o hosta, třeba že nádobí se odnáší najednou, až všichni dojedí, že by o něm host neměl vědět, dokud ho nepotřebuje atd. A když to nepomůže a nepomůže ani další mentoring, rozloučit se s ním.

Další odpovědi
zjentek

Je třeba se ujistit, zda při vstupu do zařízení na dveřích nevisí formulka, že vstupem s obsluhou souhlasíme, víš jak- jako když stahuješ nějakou appku.

Hmm… Mě svýho času takhle stalkoval personál blázince. Pokud bych byl zaměstnavatelem, také bych byl opatrný, abych řešením celé situace číšníka třeba nestalkoval 🤷‍♂️

Na tohle byl k nezaplacení komunismus. Poklud se nějaký občan např. nacházel někde, kde by se nacházet neměl, jiný občan v blízkosti si toto OKAMŽITĚ uvědomil a upozornil provinilce okřiknutím „hej co tam robíš“ (někdy stačilo jen prosté „hej“, případně „občane/soudruhu“) no a dotyčný se hned zařadil kam má anebo se umístil/usměrnil jak se dle nepsaných pravidel správně sluší a patří. (;

elkon

zjentek – pozoruji, že se nevyznáš. Komunismus žádný nebyl. Nikdy a nikde.

zjentek

Tak hluboká totalita- nechytej za slovíčko.