Rokio

Jak byste charakterizovali lůzu? Které skupiny obyvatel do ní patří?

Nepište sem prosím etnické skupiny. Pište, čím se vyznačují (např. bezdomovci, žebráci, zlodějíčci, narkomani atd.).

Myslíte si, že já patřím mezi lůzu? Pokud ano, můžete mi sdělit hlavní důvod, proč do ní zapadám?

Nejlepší odpověď
annas

„lůza = deklasované složky společnosti;
hanl. (v předsocialis­tické společnosti) chudina; chátra, sebranka, chamraď, holota, sběř, spřež: římská l.; sprostá nevzdělaná l.; vzbouřená l.; velkoměstská l.;
přen. hanl. duševní l. (Vrba) omezení, nekulturní lidé“

https://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=l%C5%AFza

Rokio, opět podsouváte své sebehodnocení, Dnes na rozdíl od kladného , uvádíte záporné.
Osobně bych vás nehodnotila hanlivým výrazem kůza. Ani toto slovo u nikoho nepoužívám.

Další odpovědi
led

Lůza (z pohľadu „nadľudí“, či už zo sféry politiky, či podnikateľov) som aj ja a som na to hrdá. Za lůzu často považujú ľudí na „nižšom stupienku spoločenského rebríka“, bez ohľadu na ich vzdelanie, schopnosti a konanie.
Nikdy by som si nedovolila nazvať lůzou žiadneho človeka. …ani bezdomovcov, žobrákov, zlodejíčkov, narkomanov aj keď s ich spôsobom života nesúhlasím. Pre mňa aj oni sú ľudia.
Takže ani vás, Rokio, nemôžem zaradiť medzi lůzu.