annas

Jak bylo v minulosti chápáno narození dvojčat a jak se Blíženci dostali na oblohu?

Četla jsem, že v Bulharsku existuje vesnice, kde se rodí několikanásobně více dvojčat než jinde. Dvojčata stále zůstávají záhadou.
V souvislosti s článkem mě napadla otázka, kterou jsem vložila.

Nejlepší odpověď
vagra

V některých legendách jsou dvojčata chápána jako něco výjimečného. Vládlo přesvědčení o nutné rozdílnosti povah obou dětí.
Jedno z novorozeňat představovalo dobro, zatímco druhé muselo být coby ztělesnění zla vysláno do podsvětí.
Ve východní Asii bývaly matky dvojčat považovány za nečisté, musely opustit komunitu a jejich děti byly rituálně obětovány.
Některé indiánské kmeny zase věřily, že dvojčata jsou ve skutečnosti lososi v lidské podobě.

Řecká a římská mytologie je jimi doslova propletena a dvojčata v ní často vystupují jako děti božstev.
Diovi synové Kastor a Polydeukés se dokonce dostali na nebeskou klenbu v podobě souhvězdí Gemini – Blíženců.
V římských bájích jsou známi jako Castor a Pollux a jsou symbolem pevného bratrského pouta, které neskončilo ani smrtí jednoho z nich.

Zdroj: V.E.- upraveno

Další odpovědi
Deli

Odpověď nevím, ale musím se podělit o tu radost: kamarádka čeká narození dvojčat ve znamení Blíženců, to bude něco! 🙂