Avatar uživatele
annas

Jak bylo v minulosti chápáno narození dvojčat a jak se Blíženci dostali na oblohu?

Četla jsem, že v Bulharsku existuje vesnice, kde se rodí několikanásobně více dvojčat než jinde. Dvojčata stále zůstávají záhadou.
V souvislosti s článkem mě napadla otázka, kterou jsem vložila.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? vagra, iceT, anonym, Deli před 4721 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
vagra

V některých legendách jsou dvojčata chápána jako něco výjimečného. Vládlo přesvědčení o nutné rozdílnosti povah obou dětí.
Jedno z novorozeňat představovalo dobro, zatímco druhé muselo být coby ztělesnění zla vysláno do podsvětí.
Ve východní Asii bývaly matky dvojčat považovány za nečisté, musely opustit komunitu a jejich děti byly rituálně obětovány.
Některé indiánské kmeny zase věřily, že dvojčata jsou ve skutečnosti lososi v lidské podobě.

Řecká a římská mytologie je jimi doslova propletena a dvojčata v ní často vystupují jako děti božstev.
Diovi synové Kastor a Polydeukés se dokonce dostali na nebeskou klenbu v podobě souhvězdí Gemini – Blíženců.
V římských bájích jsou známi jako Castor a Pollux a jsou symbolem pevného bratrského pouta, které neskončilo ani smrtí jednoho z nich.

Zdroj: V.E.- upraveno

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Deli

Odpověď nevím, ale musím se podělit o tu radost: kamarádka čeká narození dvojčat ve znamení Blíženců, to bude něco! 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek