zjentek

Jak by to na Zemi vypadalo, kdyby odkudsi z kosmu přišlo tříminutové záření o frekvenci 2,45 GHz?

Prostě stejně jako kdyby 3 min. běžela kuch. mikrovlnná trouba, ale na nejvyšší výkon. Relativně krátké záření by zasáhlo celou Zemi. Jak by to po podobné tříminutovce na světě mohlo vypadat?

Odpovědi
Kepler

Pokud by bylo ve stejné intenzitě jako v MW, všechno živé by se hodně zahřálo, nejspíš až k smrti. Chtěl bych vidět ty blesky na ajfelovce.

Edison

V zásadě nic. Tolik energie vyprodukovat na celou zemi, aby to bylo jako MW, nemáme. Jinak je to celkem běžná frekvence rádiových zařízení a jsou zařízení pracující na mnohem vyšších ferkvencích.