Avatar uživatele
knedlik123

Jak by se soucasna kapitalisticka ekonomika vyrovnala s tou skutecnosti,ze by si vsichni Evropani chteli vzit penize…

z banky domu ? Ukazala by se "prava podstata"soucasne ekonomiky ?Podle me je to jen ohromny podvod,fungujici dobroveritelnosti bankovnich zakazniku.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, dudu, johana 56, briketka10 před 3825 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Vyrovnala by se s tím úplně stejně, jako jakákoli jiná „ekonomika“ – krachem bank…
;-D
Ty se domníváš, že v některé společnosti (či ekonomice, chceš-li), mají banky vklady klientů ve 100% výši někde v ´šuplíku´???
;-D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hamon

Jak fungují banky v praxi, to bylo nejlíp vidět na kampeličkách nebo nových bankách. Nasadí vyšší úroky na spořicích účtech, tím nalákají střadatele a ti bance dají své peníze. Aby bylo na výplatu, je potřeba tyto peníze rozmnožit, takže se nabídnou levnější úvěry a půjčují se vybrané peníze.

Kdyby všichni chtěli vybrat vše, musely by banky zesplatnit (téměř) všechny úvěry. Nebo si popůjčovat zase jinde, např. u mateřských společností (i když u nás je trochu problém, že české dceřinky jsou často ziskovější než zahraniční matky).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Z peněz, které by si lidé stihli vybrat dříve než banky přestanou vyplácet hotovost by se velmi brzy staly bezcené papíry. Při následných nepokojích, kdy jsou davem rabovány obchody, ničen majetek a lidské životy by vznikla anarchie a vládu převzaly hordy vrahů a násilníků . Bujel by směnný obchod s naturáliemi a prosadily se pravidla kdysi fungující v prvobytně pospolné společnosti. S velkou pravděpodobností by následoval úpadek a posléze rozpad evropské civilizace.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek