Standaa

Jak by se (nejlépe jedním slovem) dalo nahradit ustálené slovní spojení „nastavit laťku“ ?

Potřebuji význam tohoto spojení nahradit ve větě: "První dva filmy nastavily laťku hodně vysoko, tudíž pro nás bude obtížné je překonat.

Nejlepší odpověď
annas

Jedním slovem těžko, jedině změnit stylizaci.

Vynikající zpracování námětu, výbornou práci s kamerou, střihem atd. u prvních dvou filmů bude pro nás obtížné překonat.

Další odpovědi
MiKu

Myslím, že jedním slovem těžko nebo alespoň v této větě.. jinde by šlo třeba použít „vytyčit cíl“ ale zde nikoliv. Zkusila bych třeba vyjádření: První dva filmy vytvořily až neskutečný dojem, tudíž…

setapouch

Etalon.